Ogłoszenia - XI Niedziela zwykła, odpust ku czci MBNP - 17 czerwca 2018 r.

Ogłoszenia - XI Niedziela zwykła, odpust ku czci MBNP - 17 czerwca 2018 r.

1.     Z okazji jubileuszu 50. lat kapłańskiej posługi otaczamy modlitwą księdza Prałata Franciszka i życzymy aby Pan obdarzał go potrzebnymi łaskami i zachował w zdrowiu po najdłuższe lata.

2.     Witamy wśród nas ks. Krzysztofa Czecha, proboszcza z Piwnicznej – Zdroju i dziękujemy za wygłaszane dzisiaj okolicznościowe kazania. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 – uroczysta odpustowa z procesją Eucharystyczną - i o 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o 18.30 a po nim zmiana Tajemnic Różańcowych.

3.     Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Codziennie na Mszach Świętych wieczornych Nabożeństwo czerwcowe. W środę wieczorem – Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45.

4.     W liturgii obchodzimy: wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – w czwartek; Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – w niedzielę.

5.     Na kolejną Mszę Świętą za Ojczyznę, w ramach Nowenny Jubileuszowej modlitwy, oraz na katechezę biblijną dla dorosłych zapraszamy w czwartek wieczorem.

6.     W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Msze w kaplicach  w Parku Dolnym i na Sewerynówce. W tym dniu zapraszamy dzieci na Mszę Świętą o 12.00.   

7.     Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.

8.     Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Oazę Dzieci Bożych we wtorek na godzinę 17.30, scholę dziecięcą w środę na godz. 17.00; ministrantów w czwartek na godzinę 18.00.

9.     Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Tuchowa w dniu 2 lipca. Szczegóły w gablocie.

10.                       W ubiegłym tygodniu odeszła śp. Maria Rajca. Polećmy ja Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.