Ogłoszenia - X Niedziela zwykła - 10 czerwca 2018 r.

Ogłoszenia - X Niedziela zwykła - 10 czerwca 2018 r.

1.    Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30. Dziękujemy za ofiary indywidualne i te składane dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać!

2.    Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Codziennie po Mszach Świętych wieczornych Nabożeństwo czerwcowe. W środę wieczorem - Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy oraz po Mszy Świętej Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzą dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45. oraz nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny po Mszy Świętej wieczornej.

3.    W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienia: św. Barnaby – w poniedziałek; bł. Romana Sitki - we wtorek; św. Antoniego z Padwy – w środę; bł. Michała Kozala – w czwartek.

4.    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili odpust parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kazania będzie głosił ks. Krzysztof Czech – proboszcz z Piwnicznej - Zdroju. Uroczysta Msza Święta z udziałem Szczawnickiej Orkiestry oraz procesja Eucharystyczna o godzinie 12.00. Zapraszamy poczty sztandarowe, osoby noszące feretrony, dzieci pierwszokomunijne i przedszkolne do dzwonienia i sypania kwiatów. Prosimy o włożenie strojów regionalnych. Na tej Mszy Świętej będziemy się modlić za Ks. Prałata Franciszka Bondka, obchodzącego Złoty Jubileusz święceń kapłańskich. 

5.    Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.

6.    Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Oazę Dzieci Bożych we wtorek na godzinę 18.00, scholę dziecięcą w środę na godz. 17.00; Akcję Katolicką oraz wspólnotę „Synaj” w środę po wieczornej Mszy Świętej;

 

7.    Kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy na egzaminy przed Sakramentem Bierzmowania w następującym porządku: VII ze SP 1 w czwartek na godz. 16.00; VII ze SP2 w czwartek na godz. 17.00; 2C gimnazjum w piątek na godz. 16.00; 2B gimnazjum w piątek na godz. 17.00; 2A gimnazjum w piątek na godz. 18.00. 

8.    Grupa Adonai zaprasza wszystkich chętnych a szczególnie uczniów klas VI na czuwanie  modlitewne w piątek na godz. 19.45 do kościoła.

9.    W związku z obowiązującymi przepisami RODO informujemy, że metryki chrztu i inne zaświadczenia kancelaryjne możemy wydać jedynie pełnoletniej osobie, której dokument dotyczy, za okazaniem dowodu tożsamości. Dla osób małoletnich dokument odbierają rodzice lub prawni opiekunowie. W innych przypadkach konieczne jest pełnomocnictwo, którego wzór będzie do pobrania na stronie internetowej parafii. Żadnych dokumentów na prośbę pisemną, mailową lub telefoniczną nie wysyłamy pocztą, chyba że za pośrednictwem parafii lub Misji Katolickiej do której osoba prosząca należy. Proboszcz własny w jej imieniu musi wystosować odpowiednie pismo, my na nie odpowiemy pismem poleconym, które On przekaże osobie zainteresowanej.  

 

Do użytku wewnętrznego.