Ogłoszenia - IX Niedziela zwykła - 3 czerwca 2018 r.

Ogłoszenia - IX Niedziela zwykła - 3 czerwca 2018 r.

 1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00. Nabożeństwo czerwcowe z Procesją Eucharystyczną o godz. 18.30.
 2. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała: Młodzieży, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, Akcji Katolickiej, Różom żywego Różańca oraz s. Barbarze za przygotowanie ołtarzy; Wspólnocie Leśno – Gruntowej za zielone gałęzie użyte do dekoracji ołtarzy; Pocztom Sztandarowym i Szczawnickiej Orkiestrze za nadanie procesji podniosłego charakteru; osobom które niosły feretrony, świece i baldachim, dzieciom pierwszokomunijnym, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty oraz ich Rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza a także wszystkim, którzy włożyli regionalne stroje, za wytworzony nastój wspólnotowego świętowania; Straży Miejskiej i Pożarnej za troskę o porządek i bezpieczeństwo. Wszystkim - Bóg zapłać!
 3. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Codziennie po Mszach Świętych wieczornych Nabożeństwo czerwcowe, oraz do piątku włącznie Procesje Eucharystyczne. Gorąco zachęcamy Rodziców dzieci pierwszokomunijnych i przedszkolnych, aby poprzez udział w procesjach eucharystycznych i przyprowadzanie na nie swoich pociech dawali świadectwo wiary oraz wypełniali życzenie Jezusa wyrażone w słowach: „pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie”. W środę wieczorem - Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, w czwartek o godz. 18.00 - zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków; w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45.
 4. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Bonifacego – we wtorek; pierwszy czwartek miesiąca – cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych od godz. 17.00, bo w tym dniu Msza Święta jest o godzinę wcześniej; Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w piątek – jest to równocześnie Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego – po Mszy Świętej wieczornej w tym dniu będzie procesja Eucharystyczna oraz w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa; wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – w sobotę.
 5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.
 6. Katecheza chrzcielna dla rodziców planujących chrzest w najbliższym czasie oraz rodziców chrzestnych odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 18.00 w kościele.
 7. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Oazę Dzieci Bożych we wtorek na godzinę 18.00, scholę dziecięcą w środę na godz. 17.00; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oraz wspólnotę „Synaj” w środę po wieczornej Mszy Świętej; ministrantów w czwartek na godz. 17.00; uczniów klas VII i II gimnazjum wraz z rodzicami oraz Grupę Adonai w piątek po wieczornej Mszy świętej.
 8. Akcja Katolicka organizuje w sobotę pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy do środy. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
 9. Zainteresowanych profilaktycznymi badaniami gęstości kości, wydolności płuc oraz stopnia zakwaszenia organizmu zachęcamy do zapoznania się z informacjami na tablicy ogłoszeń i na ulotkach znajdujących się przy prasie katolickiej. Ambulans diagnostyczny będzie podstawiony na parking parafialny w poniedziałek o godz. 12.00.
 10. Szpital w Limanowej realizuje bezpłatne badania kolonoskopowe. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
 11. Od poniedziałku rozpoczną się Msze św. gregoriańskie poza naszą parafią za śp. Bronisława Saratę.
 12. W ubiegłym tygodniu odszedł śp. Stanisław Spodnik. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

Do użytku wewnętrznego.