OgłNiedziela Zesłania Ducha Świętego - 20 maja 2018 r.

OgłNiedziela Zesłania Ducha Świętego - 20 maja 2018 r.

 1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00. Nabożeństwo majowe o godz. 18.30, po nim zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj liturgicznie kończy się okres wielkanocny.
 2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej Parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Nabożeństwa majowe w kościele będą codziennie o godz. 18.30 oraz w kaplicy w Parku Dolnym o godz. 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym w środę o godz. 18.30, Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w piątek o godzinie 14.45.
 3. W liturgii tygodnia obchodzimy: święto N. M. P. Matki Kościoła – w poniedziałek – w tym dniu Msze Święte o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 17.00 i 19.00;  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – we czwartek; wspomnienie św. Filipa Nereusza – w sobotę.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy – w tym dniu kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej.
 5. Na kolejną Mszę Świętą za Ojczyznę, w ramach Nowenny Jubileuszowej modlitwy, oraz na katechezę biblijną dla dorosłych zapraszamy we czwartek wieczorem. Obok św. Wojciecha, patronką dnia, w którym polecać będziemy Bogu sprawy małżeństw i rodzin, będzie bł. Salomea.
 6. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na obrady w piątek po Mszy Świętej wieczornej. Tematem spotkania będzie modlitwa w rodzinie chrześcijańskiej.
 7. Związek Podhalan zaprasza na majówkę przy figurze na Miedziusiu w poniedziałek na godz. 18.00.
 8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.   
 9. Serdecznie dziękujemy za dar ołtarza złożony przez bierzmowanych i dzieci pierwszokomunijne. Był to komplet czerwonych ornatów do koncelebry oraz ornat synodalny. Bóg zapłać!
 10. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Oazę Dzieci Bożych we wtorek na godzinę 17.00, Scholę dziecięcą w środę na godz. 17.00, ministrantów i lektorów w czwartek na godzinę 17.45.
 11. Akcja Katolicka organizuje wyjazd na Jasną Górę, na który obok swych członków zaprasza wszystkich chętnych. Wyjazd w sobotę, 9 czerwca,  o godz. 6.00 z parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy. Zapisy do 6 czerwca. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
 12. Koncert charytatywny dla Wojtusia w wykonaniu zespołu dziecięcemu „Promyczki Dobra” odbędzie się w sobotę, 26 maja, o godz. 11.00 w naszym kościele. Szczegóły na plakatach.
 13. Koncert charytatywny na budowę domu dla niepełnosprawnych ze szczawnickiej „Perły”, w wykonaniu kilku zespołów, odbędzie się w piątek, 25 maja, o godz. 17.00 w kinoteatrze „Pieniny”. Poprzedzać go będzie kiermasz rękodzieła Warsztatów Terapii Zajęciowej, który rozpocznie się o godzinie 12.00. Szczegóły na plakatach.
 14. Od poniedziałku rozpoczną się Msze św. gregoriańskie poza nasza parafią za śp. Władysława Kozłeckiego.