Ogłoszenia - VII Niedziela wielknanocna - 13 maja 2018 r.

Ogłoszenia - VII Niedziela wielknanocna - 13 maja 2018 r.

 VII Niedziela Wielkanocna                     13.05.2018 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, na tej Mszy I. Komunia, oraz o 19.00. Nabożeństwo majowe o godz. 18.30. Pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie po Mszy Świętej wieczornej, na które szczególnej zapraszamy młodzież, która przyjęła niedawno Bierzmowanie. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii!
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej Parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Dla dzieci pierwszokomunijnych będzie to tzw. biały tydzień.Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Nabożeństwa majowe w kościele będą codziennie o godz. 18.30 oraz w kaplicy w Parku Dolnym o godz. 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym w środę o godz. 18.30, Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w piątek o godzinie 14.45. Nabożeństwo za przyczyną św. Ojca Pio w piątek na Mszy Świętej wieczornej.
  3. W liturgii tygodnia obchodzimy: święto św. Macieja – w poniedziałek; święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski – we środę (Jest to patron ks. bpa Andrzeja Jeża – pamiętajmy o modlitwie); wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego – w piątek.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na Wigilijne czuwanie w sobotę po Mszy Świętej wieczornej. Poprowadzi je powstała niedawno przy parafii grupa Synaj. Jest to grupa w której gromadzą się osoby dorosłe, pragnące pogłębić swoja relację z Duchem Świętym oraz wspólnie rozważać Słowo Boże. Spotkania odbywają się co środę, po Mszy świętej wieczornej w Domu Parafialnym.
  5. Związek Podhalan zaprasza na majówkę przy figurze Matki Bożej koło Alei Parkowej w poniedziałek na godz. 18.00 oraz wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich przy obelisku poświęconemu Janowi Pawłowi II na przystani flisackiej w Pieninach w piątek, 18 maja, na godz. 17.00.
  6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.
  7. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Oazę Dzieci Bożych we wtorek na godzinę 17.00; Scholę dziecięcą w środę na godz. 17.00; Akcję Katolicką w środę po Mszy Świętej wieczornej.
  8. Dekanalne spotkanie młodzieży pt. „Halo, tu niebo!” odbędzie się w piątek, 18 maja, o godz. 19.00 w kościele w Sromowcach Niżnych. Zapisy u ks. Tomasza do środy. Wyjazd spod kościoła o godz. 18.15. Zachęcamy do udziału!
  9. Wielkanocne kantaty Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu zespołu Baroque Collegium 1685 pod dyrekcją Agnieszki Żarskiej będzie można usłyszeć w czasie koncertu, który odbędzie się w czwartek, 17 maja, o godz. 19.00 w Dworku Gościnnym. Szczegóły na afiszach.
  10. W ubiegłym tygodniu odeszli śp. Kazimierz Lizoń, zam. ul. Skotnicka 52 oraz śp. Władysława Kożuch, mama posługującej w Szczawnicy s. Barbary. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.