Ogłoszenia - VI Niedziela wielknanocna - 6 maja 2018 r.

Ogłoszenia - VI Niedziela wielknanocna - 6 maja 2018 r.

 1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i o 19.00. Nabożeństwo majowe o godz. 18.30. Ofiary składane dzisiaj na tace są przeznaczone na WSD w Tarnowie. Bóg zapłać!
 2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej Parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Nabożeństwa majowe w kościele będą codziennie o godz. 18.30 oraz w kaplicy w Parku Dolnym o godz. 18.00. Od poniedziałku do środy będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o urodzaje, dawne dni krzyżowe. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą w środę o godz. 19.00, Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w piątek o godzinie 14.45. Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek na Mszy Świętej wieczornej. W tym dniu rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 3. W liturgii tygodnia obchodzimy: Uroczystość Św. Stanisława, głównego patrona Polski i diecezji - we wtorek.
 4. Nabożeństwo Pokutne i spowiedź dzieci przed I Komunią Świętą odbędzie się w sobotę o godz. 9.00.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu na Mszy Świętej o godz. 12.00 udzielimy I Komunii Świętej dzieciom z klas III. W miarę możliwości prosimy pozostawić tę Mszę Świętą dzieciom oraz ich rodzinom.
 6. Pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się w przyszłą niedzielę wieczorem. Modlitwie przewodniczyć będzie młodzież, która przyjęła w tym roku Sakrament Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy!
 7. Związek Podhalan zaprasza na majówkę przy figurze Matki Bożej na Jarmucie w poniedziałek, 7 maja, na godz. 17.00.
 8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.
 9. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Oazę Dzieci Bożych we wtorek na godzinę 17.00; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w środę po Mszy Świętej wieczornej; dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami w czwartek na godz. 17.00; ministrantów w czwartek na godzinę 17.45; klasy II gimnazjum i VII w piątek na godz. 19.00.
 10. Dekanalne spotkanie młodzieży pt. „Halo, tu niebo!” odbędzie się w następny piątek, 18 maja, o godz. 19.00 w kościele w Sromowcach Niżnych. Zachęcamy do udziału!
 11. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej parafii śp. Łukasz Kostrzewski, zam. ul. Zielona 3. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.