Ogłoszenia - IV Niedziela wielknanocna - 22 kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia - IV Niedziela wielknanocna - 22 kwietnia 2018 r.

1.     Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 19.00. Nieszpory niedzielne o 18.30.  Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Bóg zapłać za składane dzisiaj na tace ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

2.     Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej Parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który obchodzony jest jako tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą o godz. 19.00, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45.

3.     W liturgii tygodnia: w poniedziałek przypada uroczystość Świętego Wojciecha, Bpa i Męcz., głównego patrona Polski, zaś w środę święto św. Marka, Apostoła - w tym dniu w połączeniu z Mszą Świętą wieczorną odbędzie się tradycyjna procesja z modlitwą o urodzaje.

4.     W czwartek wieczorem kolejna, trzecia już, jubileuszowa Msza Nowennowa w intencji Ojczyzny. Serdecznie na nią zapraszamy! Będziemy modlić się tradycyjnie za przyczyną św. Wojciecha oraz, w tym miesiącu, św. Faustyny Kowalskiej. Z racji trwającego tygodnia modlitw o powołania, zgodnie z wolą ks. Biskupa, po Mszy Świętej odmówimy Litanię do Bł. Romana Sitki, męczennika i patrona Seminarium Duchownego w Tarnowie.

5.     W przyszłą niedziele będziemy tradycyjnie obchodzili odpust parafialny. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. dziekan Henryk Homoncik z Krościenka. Uroczysta Msza Święta z obchodami rocznicy I Komunii Świętej będzie o godzinie 12.00. Szczególnie uroczysty charakter tej Mszy podkreśli obecność Szczawnickiej Orkiestry. Zapraszamy poczty sztandarowe oraz rodziców z dziećmi. Prosimy włożyć stroje regionalne.

6.     Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje VII Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!

7.     Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci,  są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.

8.     Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Oazę Dzieci Bożych we wtorek na godzinę 17.30; scholę w środę na godz. 17.00; dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami w czwartek na godzinę 17.00; grupę Adonai w piątek po Mszy Świętej wieczornej, grupę Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30, młodzież klas III przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania w sobotę na godz. 15.00.