Ogłoszenia - III Niedziela wielknanocna - 15 kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia - III Niedziela wielknanocna - 15 kwietnia 2018 r.

  1. Obchodzona dzisiaj Niedziela Biblijna przypomina o roli Pisma Świętego w naszym życiu i stanowi zachętę do częstszego sięgania do świętych tekstów. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 19.00. Nieszpory niedzielne o 18.30.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej Parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który obchodzony jest Tydzień Biblijny. W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą o godz. 19.00, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45, natomiast wieczorem Nabożeństwo za przyczyną św. Ojca Pio.
  3. W czwartek przypada 13. rocznica wyboru Papieża emeryta Benedykta XVI. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  4. W najbliższą sobotę nastąpi uroczyste otwarcie Synodu. Reprezentować nas będą członkowie komisji synodalnej, którzy zadeklarowali chęć wyjazdu. Osoby zainteresowane wyjazdem na to wydarzenie prosimy o niezwłoczne zapisywanie się w zakrystii, ponieważ ze względów logistycznych musimy podać liczbę uczestników jeszcze dzisiaj wieczorem. Koszt wyjazdu będzie zależny od liczby uczestników. Wyżywienie we własnym zakresie. Zachęcamy do udziału.
  5. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzili Niedzielę Dobrego Pasterza - Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
  6. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje od przyszłej niedzieli VII Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Rozpoczęcie za tydzień. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty – szczegóły na plakatach.
  7. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie – w ostatnią sobotę kwietnia. Pielgrzymka do sanktuarium jednego z patronów Polski w kontekście rocznicy odzyskania niepodległości to wyjątkowa inicjatywa. Zechciejmy z niej skorzystać. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci,  są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.
  9. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Oazę Dzieci Bożych we wtorek na godzinę 17.30; scholę w środę na godz. 17.00, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami w czwartek na godzinę 17.30, Akcję Katolicką w środę po Mszy Świętej wieczornej.
  10.  Od poniedziałku rozpoczną się poza naszą parafią Msze św. Gregoriańskie za śp. + Marię Rudnicką.