Ogłoszenia - Wielknanoc - 1 kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia - Wielknanoc - 1 kwietnia 2018 r.

1.      Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00. Nieszpory świąteczne o 18.30.

2.     Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie obchodów i przebieg Wielkiego Tygodnia: Siostrze Barbarze oraz wszystkim osobom, które zatroszczyły się o wystrój Kościoła za dekorację kaplicy Ciemnicy i Grobu Pańskiego; Panu Organiście, Szczawnickiej Orkiestrze, Scholi Dziecięcej, Szczawnickiemu Chórowi Kameralnemu za troskę o muzyczne ubogacenie liturgii; Straży Pożarnej za wartę przy Grobie Pańskim i troskę o ogień; Pocztom Sztandarowym za nadanie podniosłego charakteru liturgii wielkanocnej; Diakonowi Łukaszowi, Siostrom Zakonnym, Liturgicznej służbie ołtarza i Panu Kościelnemu za świąteczne porządki,  przygotowanie i udział w liturgii. Kapłanom Rodakom za modlitwę i zaangażowanie w liturgię oraz pomoc w spowiedzi.

3.     W imieniu osób które otrzymały świąteczne paczki, dziękujemy osobom zaangażowanym w Parafialnym Oddziale Caritas oraz w Szkolnym Kole Caritas ze szczawnickiego Gimnazjum oraz wszystkim, którzy ofiarowali żywność lub wspierali działalność Caritas jałmużną.

4.     Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej Parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, stanowiącego Oktawę Wielkanocy. Wieczorne Msze Święte, zarówno w dni powszednie jak w niedziele, będą się rozpoczynać według porządku letniego, czyli o godz. 19.00. Przez cały tydzień trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Codziennie Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką – początek o godzinie 14.45. W środę - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą o godz. 19.00.

5.     W Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień Świąt Wielkanocnych, Msze Święte w naszym kościele będą o godzinach: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00. Chrzest dzieci na Mszy o godz. 12.00. Składka na tacę w tym dniu przeznaczona będzie na K.U.L. oraz na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

6.     Związek Podhalan, który w poniedziałek wieczorem, w rocznicę odejścia św. Jana Pawła II, zapali watry na górach, zaprasza na Drogę Światła z kościoła na Bryjarkę, w Niedzielę Miłosierdzia po Mszy Świętej wieczornej. Początek pod krzyżem misyjnym.

7.     W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na Mszach Świętych godz. 7.00, 17.00 i 19.00. W tym dniu tradycyjna składka na misje. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w czwartek od godziny 18.00 - w czasie spowiedzi adoracja w milczeniu Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele - oraz w piątek od godz. 16.00. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00. W sobotę po Mszy Świętej o godzinie 7.00 nabożeństwo pierwszo-sobotnie.

8.     Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, patronalne święto „Caritas”. Jak co roku będziemy się modlić o rozwój cnoty chrześcijańskiego miłosierdzia oraz za osoby zaangażowane w działalność charytatywną. W intencji parafialnego Oddziału Caritas i Szkolnego Koła Caritas będzie specjalna Msza święta o godzinie 15.00, po zakończeniu Nabożeństwa Godziny Miłosierdzia. Po Mszy pomodlimy się o zdrowie Wojtusia z Zawodzia.

9.     W przyszłą niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia, ofiary na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas ofiarami indywidualnymi i składanymi na tacę w drugie niedziele miesiąca, zwłaszcza w kontekście zbliżającej się wymiany dachu kościelnego na miedziany. Szczególne podziękowania pragniemy skierować w kierunku szczawnickiego koła Flisaków Pienińskich za przekazane na ten cel 30 000 zł. Bóg zapłać!

10.                       Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę w środę na godzin. 17.00; uczniów klas III gimnazjum wraz z Rodzicami w czwartek na godz. 19.00; uczniów klas VII i II piątek na godz. 19.00, Oazę Dzieci Bożych w piątek na godzinę 18.00, młodzież z Grupy Adonai w piątek po wieczornej Mszy Świętej, Członków Parafialnego Oddziału Caritas oraz młodzież ze Szkolnego koła Caritas wraz z opiekunami w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 15.00.

11. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego, w skład którego wchodzą przedstawiciele grup działających przy parafii, nadzwyczajni szafarze Eucharystii, katecheci, przedstawiciele Flisaków i Związku Podhalan oraz Parafialna Rada Duszpasterska, proszeni są o przyjazd na dekanalne spotkanie, które rozpocznie się w najbliższą sobotę w kościele parafialnym w Krościenku o godzinie 10.00.

12. Przed Niedzielą Palmową, w autobusie relacji Wrocław – Kraków nastąpiła zamiana identycznych niebieskich walizek. Zawartość jednej z nich wskazuje na kontakt ze Szczawnicą. Mile widziane informacje w tej sprawie.

13. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: † Bolesław Kramarz, zam. ul. Szalaya 74, † Władysław Malinowski, zam. ul. Samorody 28a. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

14. W imieniu własnym, oraz wszystkich kapłanów ze szczawnickiej parafii, pragnę podziękować za życzenia wypowiadane bezpośrednio w tych dniach oraz te przesłane pocztą, czy drogą elektroniczną. Naszą odpowiedzią jest modlitwa oraz świąteczne życzenia: Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana, prowadzi nas do coraz pełniejszego życia według Ducha, którego otrzymaliśmy oraz głoszenia słowem i świadectwem chrześcijańskiego życia prawdy o Zmartwychwstaniu! Na radosne świętowanie tego wydarzenia przyjmijmy uroczyste błogosławieństwo.