Ogłoszenia - Niedziela Palmowa - 25 marca 2018 r.

Ogłoszenia - Niedziela Palmowa - 25 marca 2018 r.

1.      Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, ta z poświęceniem palm i procesją rozpoczynającą się o 10.20, o 12.00 oraz 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

2.      Dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej, czyli około godz. 17.45, rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. W tym roku ulicami Szczawnicy Niżnej (ul. Zdrojową przez Park Dolny koło Willi Marta do ul. Głównej i poprzez ul. Szalaya do kościoła). Informacja o lokalizacji poszczególnych stacji znajduje się na tablicy z ogłoszeniami. Serdecznie zapraszamy!

3.      Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby wraz z wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W tym tygodniu tradycyjnie: w środę wieczorem - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w naszym dekanacie będzie w poniedziałek w Krościenku, zaś we wtorek w Ochotnicy Dolnej. Szczegóły z informacją na temat godzin spowiedzi w gablocie z ogłoszeniami.

4.      Msze Święte dla chorych przed świętami wraz z objazdami będą w środę. Zarówno Msze Święte, w tych samych co zwykle domach, jak i objazdy rozpoczną się o godz. 14.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub u opiekunek rejonowych najpóźniej do wtorku, do wieczornej Mszy Świętej.

5.      W Wielki Czwartek rano nie będzie Mszy Świętej. Wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału we Mszy Wieczerzy Pańskiej, która rozpocznie się godz. 18.00. Po zakończeniu Mszy Świętej będzie przeniesienie Pana Jezusa do Ołtarza Ciemnicy i adoracja do godziny 23.00. Grupa Młodzieżowa „Adonai” poprowadzi adorację o godz. 22.00. Zwyczajem lat poprzednich Akcja Katolicka, włączając się w inicjatywę  środowiska www.kapłani.com.pl, będzie zachęcać do modlitwy za kapłanów, rozdając w tym dniu po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła specjalne wizytówki.

6.      W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Zachęcamy do kultywowania tradycji postu aż do Wigilii Paschalnej oraz przyozdobienia na Wielki Piątek krzyży przydrożnych oraz krzyży w mieszkaniach. Dziękujemy tym Parafianom, którzy posprzątali kapliczki drogi krzyżowej przy kościele. Mieszkańców tych ulic, które tego jeszcze nie zrobiły prosimy o ich posprzątanie. Spis ulic znajduje się w gablocie z ogłoszeniami. Zachęcamy również do wiosennych porządków na grobach bliskich na naszym cmentarzu. 

7.      Droga Krzyżowa dla dzieci i złożenie Skarbonek Caritas z „Jałmużną wielkopostną” w Wielki Piątek o godz. 9.00. W tym dniu rozpoczyna się Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Codziennie aż do soboty w Oktawie Wielkanocy będzie Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką. Rozpoczynać się ono będzie o godzinie 14.45.

8.      Wielki Piątek to jedyny dzień w roku, w którym nigdzie na świecie nie celebruje się Mszy Świętej. Wszystkich, którzy mogą, zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 16.00, a następnie na Liturgię Wielkiego Piątku, która rozpocznie się o godz. 17.00. Składa się ona z czterech części: Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża Świętego, Komunii Świętej i Przeniesienia Pana Jezusa do Grobu. Następnie będą śpiewane Gorzkie Żale i Adoracja przez całą noc. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na Ziemię Świętą i na kwiaty do Bożego Grobu.

9.      Zapraszamy na nocną adorację w następującym porządku: Związek Podhalan na godz. 21.00; Akcję Katolicką na godz. 22.00; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Caritas na godz. 23.00; Mieszkańców ulic: Głównej, Widok i Słonecznej na godz. 24.00; Mieszkańców ulic: Skotnickiej, Zielonej, Ogrodowej, Pod Sadami, Wygon, Kwiatowej, Al. Parkowej i Park Dolny na godz. 1.00; Mieszkańców ulic: Zdrojowej, Kowalczyk, Bereśnik, Języki, Jana Wiktora, Park Górny na godz. 2.00; Mieszkańców ulic: Krzyża Świętego, Al. 1 Maja, Zawodzie i Osiedla Połoniny na godz. 3.00; Mieszkańców ulic: Maćka zza Ławy, Na Potoku, Osiedla Dwudziestolecia na godz. 4.00; Mieszkańców ulic: Szlachtowskiej, Szalaya, Barychów, Samorody, Sopotnickiej, Staszowej, Brzeg, Kunie na godz. 5.00; Mieszkańców ulic: Pienińskiej, Groń, Nad Grajcarkiem, Flisackiej na godz. 6.00.

10. W Wielką Sobotę przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w Grobie. O godz. 10.00 będą adorować Pana Jezusa dzieci z Ochronki zaś o 14.00 podopieczni szczawnickiej „Perły”. Poświęcenie pokarmów w kościele będzie od godz. 9.00 do 14.00, co pół godziny, a także w Szczawnicy Wyżnej o godz. 13.00 i Szczawnicy Niżnej o godz. 14.00. Prosimy o podwiezienie Księży w uświęcone tradycją miejsca. Księża liczą na to, że osoba, która przyjedzie będzie wiedziała, gdzie powinna się zatrzymać.

11. Liturgia Wielkiej Nocy Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. To najbardziej uroczysta ceremonia w roku i dlatego prosimy wszystkich o przyniesienie do kościoła świec. Udział w liturgii weźmie również Szczawnicka Orkiestra Dęta. Wigilia Paschalna zakończy się Procesją Rezurekcyjną. Do zakończenia tego nabożeństwa obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Ze względu na nocną liturgię, pierwsza Msza Święta w Niedzielę Zmartwychwstania będzie o godz. 7.30, zaś następne o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i, uwaga, o 19.00, a nie o 17.00.

12. Scholę zapraszamy w środę na 16.00; lektorów w Wielki Czwartek na godz. 11.00.

13. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki ze spisem intencji mszalnych na bieżący tydzień.

14. Ostatnia w tym roku inscenizacja „Pasji” w wykonaniu Teatru Amatorskiego działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Szczawnicy odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 19.00 w Kinoteatrze „Pieniny”.

15. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: † Maria Gutowska, zam. ul. Wygon 5a oraz  † Bronisław Sarata, zam. ul. Samorody 3a. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.