Ogłoszenia - V Niedziela Wielkiego Postu - 18 marca 2018 r.

Ogłoszenia - V Niedziela Wielkiego Postu - 18 marca 2018 r.

1.     Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy. Witamy w naszej wspólnocie ks. Ludwika Beckera, marianina, i zapraszamy wszystkich do skorzystania z przygotowanych przez niego nauk i kazań.  Msze Święte z kazaniem rekolekcyjnym w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00, po nich zmiana Tajemnic różańcowych.

2.     Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby wraz z wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Jutro Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Codziennie, do środy włącznie, Msze Święte z kazaniem rekolekcyjnym o godzinie 7.00, 9.00 i 17.00. Nauki stanowe dla mężczyzn w poniedziałek o 10.00 i 18.00; dla kobiet, we wtorek o 10.00 i 18.00. Młodzież zapraszamy na Adorację we wtorek na godz. 20.00; chorych - na Mszę świętą w środę na godz. 11.00. Od poniedziałku do środy Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Pełny program rekolekcji w jest gablocie z ogłoszeniami oraz na kartce z intencjami. Spowiedź parafialna odbędzie się w sobotę w godzinach od 8.30 do 10.00; od 10.30 do 12.00; od 15.30 do 17.00 i od 17.30 do 18.30. Ponadto  w tym tygodniu tradycyjnie: w środę wieczorem - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy; w czwartek wieczorem - Msza Święta za Ojczyznę za przyczyną św. Wojciecha; w piątek - nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godz. 14.45.

3.     Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w piątek: o godz. 15.30 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, którą poprowadzi Związek Podhalan, a następnie Msza Święta, oraz o 19.00 dla młodzieży.

4.     Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: grupę oazową we wtorek po Mszy świętej wieczornej; scholę dziecięcą w środę na godz. 16.00; Spotkanie Grupy Adonai w piątek o godz. 18.15.

5.     Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Tam można też znaleźć kartki z intencjami na bieżący tydzień.

6.     W Niedzielę Palmową poświecenie palm wraz z procesją odbędzie przed Mszą o godzinie 10.30. Rozpoczęcie o godzinie 10.20 przy starej plebanii. Zapraszamy szczególnie gorąco dzieci wraz z rodzicami! Jak co roku, nasza parafia wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Szczawnicy oraz Związkiem Podhalan organizuje konkurs palm. Inicjatywa ta odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Szczawnicy. Rozpoczęcie konkursu po zakończonej Mszy Świętej w kaplicy Św. Kingi w domu parafialnym. Szczegóły konkursu można znaleźć na plakatach, zaś regulamin na stronie internetowej MOK i w gablocie z ogłoszeniami.

7.     Jak co roku, w Niedzielę Palmową po Mszy Świętej wieczornej, czyli około godziny 17.45. rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. W tym roku ulicami Szczawnicy Niżnej (ul. Zdrojową przez Park Dolny koło Willi Marta do ul. Głównej i poprzez ul. Szalaya do kościoła). Plan trasy w gablocie ogłoszeń). Zapraszamy do prowadzenia: Stow. Rodzin Kat. - Stacja I; Siostry zakonne - Stacja II;  Flisacy - Stacja III; Róże Różańcowe - Stacja IV; Lektorzy i Ministranci - Stacja V; Caritas - Stacja VI; Młodzież - Stacja VII; Nauczyciele - Stacja VIII; Dzieci ze szkoły podstawowej (tekst czyta ktoś z Rodziców) - Stacja IX; Związek Podhalan - Stacja X; Samorząd - Stacja XI; Rada Parafialna - Stacja XII; Strażacy, Policja i Straż Miejska - Stacja XIII; Akcja Katolicka - Stacja XIV. Teksty rozważań poszczególnych stacji są do odebrania w zakrystii od środy wieczorem. Wszystkich, Parafian i Gości, serdecznie zapraszamy!

8.     Msze Święte dla chorych przed świętami wraz z objazdami będą w Wielką Środę. Szczegóły podamy za tydzień.

9.     W Niedzielę Palmową nastąpi zmiana czasu na letni, jednak zmiana godzin nabożeństw wieczornych z 17.00 na 19.00 tradycyjnie nastąpi po Wielkanocy.

10.                       Zgodnie z Zarządzaniem Biskupa Tarnowskiego z dnia 10 stycznia 2018 r. został w naszej parafii powołany zespół synodalny. Akt jego powołania, zawierający skład osobowy zespołu, znajduje się w gablocie z ogłoszeniami.

11.                       Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że kolejny odbiór paczek żywnościowych, dostarczonych przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej w ramach programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej 2014-2020,  będzie możliwy w piątek, 23 marca, na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy, po uprzednim ustaleniu godziny ich odbioru. Osoby objęte programem, lub zainteresowane skorzystaniem z niego, prosimy o kontakt z Ośrodkiem w godzinach urzędowania. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

12.                       Inscenizacja „Pasji” w wykonaniu Teatru Amatorskiego działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Szczawnicy odbędzie się w piątek o godzinie 19.00.

13.                       Pragniemy przypomnieć, że wypalanie traw i pozostałości roślinnych jest praktyką szkodliwą dla środowiska, pokazującą ignorancję tych, którzy to czynią a ponadto karalną. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

14.                       W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: † Stanisław Kotula  zam. Oś. XX-l 4/9.  Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.