Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkiego Postu - 11 marca 2018 r.

Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkiego Postu - 11 marca 2018 r.

 1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Serdecznie dziękujemy za składane dzisiaj na tacę ofiary na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać!
 2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby wraz z wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątek - nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godz. 14.45 oraz Nabożeństwo za przyczyną św. Ojca Pio na Mszy Świętej wieczornej.
 3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w piątek: o godz. 15.30 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, którą poprowadzi Akcja Katolicka, a następnie Msza Święta, oraz o 19.00 dla młodzieży.
 4. Jutro rozpoczną się trzydniowe szkolne rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w gablocie z ogłoszeniami. Natomiast w przyszłą niedzielę rozpoczną się wielkopostne rekolekcje parafialne. Parafialna spowiedź będzie w sobotę przed Niedzielą Palmową.
 5. We wtorek przypada 5 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o modlitwie za niego.
 6. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę dziecięcą w środę na godz. 16.00; Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami w środę na godz. 17.00;  Akcję Katolicką  w środę po Mszy Świętej wieczornej; lektorów w czwartek po wieczornej Mszy Świętej; Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30 do Ochronki.
 7. Okres Wielkiego Postu otwiera szerzej nasze serca na potrzeby bliźnich. Parafialny Oddział Caritas tradycyjnie przy wyjściu z kościoła rozprowadza baranki oraz Paschaliki. W przyszły piątek i sobotę młodzież ze szkolnego koła Caritas w szczawnickich sklepach będzie zbierać żywność dla potrzebujących.
 8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.
 9. Akcja Katolicka organizuje wyjazdy do Nowego Sącza na wykłady w ramach Uniwersytetu Społecznego Jana Pawła II. Są jeszcze wolne trzy miejsca. Szczegóły w gablocie Akcji.
 10. Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej organizuje konkurs plastyczny i literacki dla dzieci i młodzieży szkolnej „Myśląc Ojczyzna – Jan Paweł II do Polaków”. Parafialny Oddział, koordynujący to działanie, dostarczył regulamin do szkół i przedszkoli na ternie parafii. Szczegóły w gablocie Akcji Katolickiej. Zachęcamy do udziału!
 11. Od poniedziałku rozpoczną się poza naszą parafią Msze św. gregoriańskie za śp. + Władysława Kozłeckiego.
 12. Zainteresowani legalizacją gaśnic będą mogli skorzystać z serwisu we wtorek od 8.00 do 16.00 koło cmentarza.
 13. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: † Mieczysław Strzelec zam. kiedyś ul. Główna 186. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.