Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu - 4 marca 2018 r.

Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu - 4 marca 2018 r.

1.    Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

2.    Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby wraz z wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątek - nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godz. 14.45 oraz Nowenna do Bożego Miłosierdzia na Mszy Świętej wieczornej.

3.    Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w piątek: o godz. 15.30 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, a następnie Msza Święta, oraz o 19.00 dla młodzieży. Na tą drogę krzyżową zapraszamy szczególnie uczniów klas VI.

4.    Katecheza chrzcielna dla rodziców chrzestnych oraz rodziców planujących chrzest swoich dzieci w najbliższym miesiącu odbędzie się w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy Świętej.

5.    Msza Święta dla dzieci będzie w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.

6.    Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę dziecięcą w środę na godz. 16.00; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w środę po Mszy Świętej wieczornej.

7.    Okres Wielkiego Postu otwiera szerzej nasze serca na potrzeby bliźnich. Parafialny Oddział Caritas tradycyjnie przy wyjściu z kościoła rozprowadza baranki oraz Paschaliki.

8.    Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem.

 

9.    Drugi etap reformy oświaty, który w Szczawnicy związany jest z powstaniem obwodów szkolnych i koniecznością rozdziału uczniów pomiędzy SP1 i SP2 zgodnie z tymi obwodami, wymaga konsultacji. W związku z tym spotkanie rodziców uczniów klas trzecich i szóstych Szkoły Podstawowej nr 1.  odbędzie się w najbliższy wtorek, 6 marca, o godz. 17.00 w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1. Ponadto, w nawiązaniu do tej kwestii, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Anna Szczepaniak zaprasza na dni otwarte: dzieci przedszkolne i przyszłych pierwszoklasistów - 07 marca na godzinę 15.30; uczniów klas trzecich i szóstych - 08 marca na godzinę 16.00.

10.                      W tym roku Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie przeżywa jubileusz setnej rocznicy swojego powstania. W dniach 8 i 9 czerwca tego roku KUL organizuje w Lublinie Światowy Zjazd Absolwentów, na który serdecznie zaprasza wszystkich swoich absolwentów, przyjaciół i sympatyków. W związku z tym prosimy wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału  w tym wydarzeniu o kontakt z Biurem Towarzystwa Przyjaciół KUL-u pod adres absolwent@kul.pl lub delegatem Biskupa Tarnowskiego ks. Tomaszem Lelito (tomasz.lelito@gmail.com). Więcej informacji na stronie: www.abolwentkul.pl.

11.                      Pieniński Oddział Związku Podhalan organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd o godzinie 8.30 w niedzielę 11 marca. Zapisy u p. Elżbiety Wiercioch.

12.                      Koncert charytatywny „Podaruj życie Wiktorii Chrobak”, z którego dochód przeznaczony jest na zebranie środków na zagraniczną operację guza mózgu dziewczynki z Krościenka, odbędzie się dzisiaj, 4 marca, o godz. 18.00 w Muzycznej Owczarni w Jaworkach. Wystąpią zespoły Tryptyk z Tylmanowej, Kałe Bała oraz Art. Music Trio. Każdy bilet wstępu jest cegiełką. Zachęcamy do okazania pomocy!

13. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: † Władysław Kozłecki, zam. ul. Flisacka 4c oraz † Stanisław Majerczak, zam. ul. Główna 198. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.