Ogłoszenia - II Niedziela Wielkiego Postu - 25 lutego 2018 r.

Ogłoszenia - II Niedziela Wielkiego Postu - 25 lutego 2018 r.

1.   Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

2.   Przezywamy dzisiaj dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiary na ogólnopolski fundusz misyjny Ad Gentes prosimy składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele.

3.   Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby wraz z wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątek - nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godz. 14.45. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w piątek: o godz. 15.30 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, tę poprowadzi Akcja Katolicka, a następnie Msza Święta, oraz o 19.00 dla młodzieży.

4.   W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje - w piątek o godz. 7.00 i 15.30 i 17.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty: dzieci ze szkoły podstawowej w środę od godz. 16.00; młodzież gimnazjalna w czwartek od godz. 16.00 – w czasie spowiedzi adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele; dorośli w piątek od godz. 15.00. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00. W sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godzinie 7.00 a następnie Nabożeństwo wynagradzające. 

5.   Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę dziecięcą w środę na godz. 16.00; Akcję Katolicką w środę po Mszy Świętej wieczornej; Klasy III gimnazjum wraz z Rodzicami w czwartek na godz. 17.00; ministrantów w czwartek po Mszy Świętej wieczornej; klasy VII i II Gimnazjum z Rodzicami w piątek na godz. 17.00; Grupę Oazową w piątek po Mszy świętej wieczornej; Grupę Adonai w piątek o godz. 18.15; Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30 do Ochronki.

6.   Okres Wielkiego Postu otwiera szerzej nasze serca na potrzeby bliźnich. Parafialny Oddział Caritas od przyszłej niedzieli tradycyjnie będzie rozprowadzał baranki oraz Paschaliki.

7.   Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem.

8.   Wczoraj rozpoczął się cykl katechez przygotowujących do zawarcia Sakramentu małżeństwa, czyli tzw. kurs przedmałżeński. Zajęcia odbywać się będą w soboty od godziny 18.00 w Domu Parafialnym. Ostatnia możliwość zapisania się w przyszłą sobotę.

9.   Zachęcamy do dokonywania odpisu 1 procenta podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ulotki z numerem KRS są na stoliku z prasą. Akcja Katolicka chętnie pomoże w wypełnianiu deklaracji podatkowych PIT 11 i PIT 40A. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do Kancelarii w godzinach jej otwarcia.

10.                    W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: † Helena Posz, zam. ul. Zdrojowa 25 oraz † Krzysztof Krupski, zam. ul. Bereśnik 5. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.