Ogłoszenia - I Niedziela Wielkiego Postu - 18 lutego 2018 r.

Ogłoszenia - I Niedziela Wielkiego Postu - 18 lutego 2018 r.

 1. 1.Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Gorzkie Żale o godz. 16.00, a po nich zmiana tajemnic różańcowych.

  2.Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę jako jałmużna postna na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać!

  3.Witamy w naszej wspólnocie parafialnej diakona Łukasza Gazdę, pochodzącego z parafii pw. Opatrzności Bożej w Woli Mileckiej. Życzymy, aby owocnie przeżył wśród nas czas wielkopostnej praktyki duszpasterskiej. Szczęść Boże!

  4.Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątek - nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godz. 14.45. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w piątek: o godz. 15.30 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, a następnie Msza Święta, oraz o 19.00 dla młodzieży.

  5.W czwartek obchodzimy święto katedry św. Piotra, Apostoła. W tym dniu na Mszy Świętej wieczornej, tradycyjnie będziemy modlili się za Ojczyznę za przyczyną św. Wojciecha, patrona parafii i Akcji Katolickiej. Tą Mszą Świętą włączamy się w Nowennę Uwielbienia Boga przed 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości. W każdym miesiącu, od lutego do października, będziemy się gromadzić pół godziny przed Mszą Świętą na modlitwie różańcowej, a następnie na uroczystej Mszy Świętej, na zakończenie której będzie modlitwa dziękczynna za świadków, którzy dali dobry przykład w trudnych warunkach walki o niepodległość. Każdy dzień nowenny będzie miał swojego patrona, który pomoże nam głębiej przeżyć wybrany temat. W lutym tematem tym jest „Miłosierdzie wobec potrzebujących”. Zachęcamy do gorliwszej modlitwy za Polskę i liczniejszego udziału w tych Mszach Świętych. Po Mszy Świętej tradycyjnie zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych.

  6.W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzili Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Datkami do puszek wspomożemy Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

   

   

  7.Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem.

  8.Narzeczonych i dorosłą młodzież zapraszamy do udziału w katechezie przygotowującej do zawarcia małżeństwa, czyli tzw. kursie przedmałżeńskim. Zajęcia odbywać się będą w soboty od godziny 18.00 w Domu Parafialnym. Rozpoczęcie w najbliższa sobotę. Zapisy w pierwszym dniu kursu.

  9.Miejskie Przedszkole Publiczne w Szczawnicy ogłasza zapisy dzieci na rok 2018/2019. Będą one trwały od 1 do 31 marca br.

  10. Stowarzyszenie „Dajmy Nadzieję” organizuje zbiórkę sprzętu rehabilitacyjnego celem utworzenia w Szczawnicy jego wypożyczalni. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami i na ulotkach znajdujących się na stoliku z prasą.

  11. Od poniedziałku rozpoczną się poza naszą parafią Msze św. gregoriańskie za śp. Stanisławę Bukowską.

  12. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: † Edeltrauda Węglarz, zam. kiedyś ul. Kunie 1. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.