Ogłoszenia - VI Niedziela zwykła - 11 lutego 2018 r.

Ogłoszenia - VI Niedziela zwykła - 11 lutego 2018 r.

1.     Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. W ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego porządek adoracji jest dzisiaj następujący: Mężczyźni - po Mszy Świętej o godz. 9.00; Dzieci szkolne i przedszkolne – po Mszy Świętej o godz. 12.00; Siostry Zakonne - od godz. 13.15; Młodzież gimnazjalna, młodzież ze szkół średnich oraz młodzież pracująca - od godz. 14.00; Adoracja w ciszy dla wszystkich chętnych - od godz. 14.30; Kobiety - od godz. 15.30. Adorację zakończymy Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30. Zachęcamy do wspólnotowej modlitwy!

2.     Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne i te składane dzisiaj z przeznaczeniem na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać!

3.     Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który jest Tygodniem modlitw o Trzeźwość Narodu. W środę - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątek - nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godz. 14.45; nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny po Mszy Świętej wieczornej.

4.     W środę rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu oraz tradycyjny czas Komunii Świętej Wielkanocnej. W Środę Popielcową Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godzinie 6.00, 7.00, 9.00, 15.30, i 17.00. Ostatnia Msza Święta będzie połączona z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy. Składka zebrana w tym dniu jest przeznaczona na cele charytatywne. W środę obowiązuje post ścisły (wszyscy, od 18 do 60 roku życia, spożywamy 3 posiłki dziennie, w tym jeden do syta) i abstynencja od pokarmów mięsnych (dla wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia i mają używanie rozumu).

5.     Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu obchodzimy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty (dawne suche dni), w czasie których prosimy o dobre przygotowanie do się do Wielkanocy i szczere pojednanie z Bogiem i braćmi.

6.     W Okresie Wielkiego Postu Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą się odbywać w piątki o godz. 15.30 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, a następnie Msza Święta, oraz o 19.00 dla młodzieży. W tym tygodniu Drogę Krzyżową dla dorosłych poprowadzi Stowarzyszanie Rodzin Katolickich wraz z Parafialnym Oddziałem Caritas. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu będą tradycyjnie o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy!

7.     Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy Świętej wieczornej;

8.     Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem.

9.     Wszystkich, którzy chcieliby należeć do Żywego Różańca, lub do niego należeli, ale z powodu rozpadu Róży lub innych stracili łączność z Żywym Różańcem prosimy o kontakt pod wskazanym telefonem (18 262 25 18 lub 510688360).

10.                       Akcja Katolicka organizuje wyjazdy do Nowego Sącza na wykłady w ramach Uniwersytetu Społecznego Jana Pawła II. Wyjazd we wtorek 13 lutego o godz. 15.35 spod Urzędu Miasta i Gminy.

11.                       Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1% podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. W zeznaniu podatkowym PIT wystarczy w odpowiedniej rubryce wpisać nr. KRS Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Ulotki z numerem KRS znajdziemy na stoliku z prasą

12.                       Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 informuje, że rozpoczęła się rekrutacja do klas: 0., 1., 4., i 7. na rok szkolny 2018/2019. Stosowne dokumenty można pobrać ze strony internetowej szkoły albo odebrać w sekretariacie.

13.                       Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że od tego roku ulegają  zmianie zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Szczegółowe Informacje wywieszone są na parafialnej tablicy ogłoszeń

W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej: † Tadeusz Stec, zam. Szalaya 111. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.