Ogłoszenia - IV Niedziela zwykła - 28 stycznia 2018 r.

Ogłoszenia - IV Niedziela zwykła - 28 stycznia 2018 r.

1.    Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. W ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego porządek adoracji jest dzisiaj następujący: Mężczyźni - po Mszy Świętej o godz. 9.00; Dzieci szkolne i przedszkolne – po Mszy Świętej o godz. 12.00; Siostry Zakonne - od godz. 13.15; Młodzież gimnazjalna, młodzież ze szkół średnich oraz młodzież pracująca - od godz. 14.00; Adoracja w ciszy dla wszystkich chętnych - od godz. 14.30; Kobiety - od godz. 15.30. Adorację zakończymy Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30. Zachęcamy do wspólnotowej modlitwy!

2.    Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątek - nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godz. 14.45.

3.    W liturgii tygodnia obchodzimy: w środę wspomnienie św. Jana Bosko; w piątek święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 15.30 i 17.00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy Świętej, zaś składka jest przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

4.    W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające w piątek po Mszach Świętych o godz. 7.00, 15.30, 17.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty: dzieci ze szkoły podstawowej w środę od godz. 16.00; młodzież gimnazjalna w czwartek od godz. 16.00 – w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele; dorośli w piątek od godz. 15.00. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i Nabożeństwo wynagradzające w sobotę o godzinie 7.00. 

5.    W przyszłą niedzielę będzie Msza Święta dla dzieci o godzinie 12.00 oraz przez cały dzień, w porządku takim jak dzisiaj, będzie dalsza część Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego.

6.    Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Zelatorów i Zelatorki Róż Żywego Różańca w środę po Mszy Świętej wieczornej; Klasy III gimnazjum wraz z Rodzicami w czwartek na godz. 17.00; klasy VII i II Gimnazjum bez Rodziców w piątek na godz. 17.00; Grupę Oazową w piątek na godz. 18.00; Grupę Adonai w piątek po Mszy Świętej wieczornej; Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30 do Ochronki; scholę dziecięcą w sobotę na godz. 10.00.

7.    Katecheza chrzcielna dla Rodziców i Chrzestnych planujących chrzest dzieci w najbliższym miesiącu odbędzie się w sobotę o godz. 18.00.

8.    Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem.

9.    Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1% podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. W zeznaniu podatkowym PIT wystarczy w odpowiedniej rubryce wpisać nr. KRS Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Ulotki z numerem KRS znajdziemy na stoliku z prasą.

10.                      Starosta Nowotarski jest organizatorem nieodpłatnej pomocy prawnej udzielanej przez adwokatów i radców prawnych, również na terenie Szczawnicy. Szczegółowa informacja w gablocie ogłoszeń. Zachęcamy aby zapoznać się z tą ofertą a także z informacjami na temat organizowanych przez Limanowski Szpital bezpłatnych badań kolonoskopowych oraz z komunikatem Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy w związku z sezonem grzewczym.

11.                      Zarząd nowoutworzonego Pienińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku informuje, że 24 lutego br. odbędzie się uroczysta inauguracja jego działalności. Można się zapisywać w siedzibie Miejskiego Ośrodka kultury w Szczawnicy. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

12.                      W ubiegłym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty:  śp. Zofia Jankowska-Bańkosz, zam. przy ul. Szalaya 43; śp. Zofia Słowik, zam. przy ul. Głównej 37; śp. Ewa Kacwin zam. kiedyś przy ul. Języki 12; śp. Stanisława Bukowska, zam. przy ul. Skotnickiej 71. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu.