Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego - 7 stycznia 2018 r.

Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego - 7 stycznia 2018 r.

  1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory Świąteczne o godz. 16.30.
  2. Dzisiejsze Święto kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia, rozpoczyna się Okres Zwykły przed wielkim postem, który będzie nas prowadził do przeżywania na nowo Tajemnic naszego Zbawienia w roku 2018 w następującym porządku: Środa Popielcowa - 14 lutego; Pascha – Zmartwychwstanie Naszego Pana – 1 kwietnia; Bierzmowanie – 30 kwietnia o 15.30; Wniebowstąpienie – 13 maja (tego dnia o 12.00 również I Komunia Święta; Zesłani Ducha Świętego – 20 maja; Boże Ciało – 31 maja; I niedziela Adwentu – 2 grudnia.
  3. Pragniemy także podziękować organizatorom i  uczestnikom VI Szczawnickiego Orszaku Trzech Króli, a w szczególności Akcji Katolickiej, Urzędowi Miasta i Gminy, Amatorskiemu Teatrowi, Związkowi Podhalan, scholi dziecięcej oraz Szczawnickiej Orkiestrze. Cieszymy się obecnością wszystkich, którzy wzięli w nim udział. Bóg zapłać za świadectwo wiary!
  4. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Tradycyjnie: w środę wieczorem - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątek nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką o godz. 14.45 oraz Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00.
  5. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę po wieczornej Mszy Świętej.   
  6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Kalendarze Rolnicze i misyjne są do nabycia z zakrystii.
  7. Teatr Amatorski zaprasza na Jasełka, które będą wystawione dzisiaj o godz. 19.00 w kinoteatrze „Pieniny”.
  8. Ruszają zapisy do Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Jaworkach. Szczegóły na ulotkach i na tablicy ogłoszeń.