Ogłoszenia - Niedziela świętej Rodziny - 31 grudnia 2017 r.

Ogłoszenia - Niedziela świętej Rodziny - 31 grudnia 2017 r.

1.   Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 o 12.00 – połączona ze świętowaniem Jubileuszy 50. i 60. lecia Sakramentu Małżeństwa. Nabożeństwo dziękczynne na zakończenie „Starego Roku”– Msza Święta połączona z Nieszporami z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki rozpocznie się o godz. 17.00.

2.   Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Tradycyjnie: w środę wieczorem - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątek nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką o godz. 14.45.

3.   Jutro przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Oktawa Bożego Narodzenia (Nowy Rok). Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00.

4.   We wtorek obchodzić będziemy wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, w sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Uroczystością „Trzech Króli”. W tym dniu Msze Święte będą według porządku niedzielnego, czyli o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Poświęcenie złota, kadzidła i kredy na każdej Mszy Świętej. Młodzież z grupy Apostolskiej będzie rozprowadzać kadzidło i kredę do poświecenia. Ofiary złożone w tym dniu na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

5.   W Uroczystość Objawienia Pańskiego przed południem ulicami miasta przejdzie VI Szczawnicki Orszak Trzech Króli. Jego organizatorami są Akcja Katolicka, Urząd Miasta i Gminy, Teatr Amatorski oraz Związek Podhalan. Wszystkich chętnych -  Szanownych Parafian i Miłych Gości, dorosłych i młodzież, a zwłaszcza dzieci, również grupy kolędników misyjnych- zapraszamy do zgromadzenia się w Parku Dolnym, koło altanki około godz. 11.15. Prosimy o ubranie się „po królewsku” albo o włożenie strojów regionalnych lub kolędniczych. Dla osób nie mających strojów będą do dyspozycji przygotowane przez Akcję Katolicką papierowe korony. O godzinie 11.20, po modlitwie, śpiewając kolędy Orszak przejdzie do kościoła, aby uczestniczyć we Mszy Świętej o godzinie 12.00. Ta Msza będzie miała uroczysty charakter. Ubogacą ją góralska muzyka,  Szczawnicka Orkiestra oraz Parafialna Schola. Po Mszy Świętej krótki koncert kolęd.

6.   W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje - w piątek o godz. 7.00 i 15.30. O 17.00 Msza z Uroczystości Objawiania Pańskiego. Jesteśmy po spowiedzi świętej. Trwający w łasce uświęcającej przystąpią do Komunii Świętej. Dla wszystkich pozostałych będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w czwartek spowiedź od godz. 16.00, w piątek od 15.00. W czwartek w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00.

7.   W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego i choć zamyka ono liturgiczny okres Bożego Narodzenia, to w Polsce tradycyjnie pozostawiamy w kościele świąteczne dekoracje oraz poza liturgią śpiewamy kolędy do 2 lutego.

8.   Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.