Ogłoszenia - III Niedziela Adwentu - 17 grudnia 2017 r.

Ogłoszenia - III Niedziela Adwentu - 17 grudnia 2017 r.

 

1.    Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30.

2.    Witamy serdecznie Szanownych Gości, Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który jest tygodniem modlitwy o życie chrześcijańskie rodzin. W środę wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek nabożeństwo Godziny Miłosierdzia. Trwa Nowenna do dzieciątka Jezus, codziennie rano tylko jedna Msza Święta o godzinie 6.30 (Roraty). Wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież, serdecznie na nią zapraszamy. Pół godziny przed Roratami będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

3.    Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: ministrantów i lektorów w sobotę rano po ostatnich Roratach, Scholę w czwartek na godz. 16.00, oraz Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30 do Ochronki Sióstr.

4.    Spotkanie Kolędników Misyjnych odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.30 w domu parafialnym.

5.    Przedświąteczna Spowiedź parafialna odbędzie się w piątek, 22 grudnia, w następujących godzinach: 8.30 -10.00; 10.30 - 12.00; 15.30 - 17.00; 17.30 - 18.30. Zmobilizujmy się wszyscy i zachęćmy nawzajem do podjęcia tego, co stanowi istotę naszego przygotowania do świąt.  Prosimy uczynić to w dniu, w którym będą do dyspozycji liczni kapłani. W ten sposób unikniemy zbytecznych problemów w kolejnych dniach.

6.    W sobotę, 23 grudnia, udamy się do chorych. Objazdy od godz. 10.00 zaś Msze Święte w tych, co zwykle domach, w Niżnej i Wyżnej Szczawnicy rozpoczną się równolegle o godzinie 11.00 a po nich dalsza część objazdów. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub u opiekunek rejonowych najpóźniej do czwartku, do wieczornej Mszy Świętej.

 

7.    W przyszłą niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie w tym dniu ani Nieszporów, ani Mszy Świętej wieczornej ponieważ jest to pora spożywania tradycyjnej wieczerzy wigilijnej. Postarajmy się, aby nikt nie spożywał jej  w samotności i opuszczeniu. Niech nie zabraknie wspólnej rodzinnej modlitwy, odczytania Ewangelii o narodzeniu Pańskim, łamania się opłatkiem i śpiewu kolęd. Pomimo niedzieli zachęcamy do zwyczajowego zachowania charakteru postnego tego dnia i powstrzymania się od potraw mięsnych. O północy zapraszamy wszystkich na uroczystą „Pasterkę”, podczas której składka na tacę przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. Na Pasterce oraz na sumie o 10.30 w Uroczystość Bożego Narodzenia chętnie zobaczymy Poczty Sztandarowe oraz stroje regionalne.

8.    Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem. W zakrystii można nabyć Kalendarze Rolnicze na rok 2018 oraz opłatki.

9.    Bliskość świąt kieruje nasze myśli na potrzeby innych. Członkowie Parafialnego Oddziału Caritas po Mszach Świętych rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

10.                     W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: † Michał Pojedyniec, zam. Samorody 32 oraz † Stanisława Łazarczyk zam. ul. Zawodzie 18a. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.