Ogłoszenia - II Niedziela Adwentu - 10 grudnia 2017 r.

Ogłoszenia - II Niedziela Adwentu - 10 grudnia 2017 r.

1.     W całej Polsce wspieramy dzisiaj naszą modlitwą Kościół na Wschodzie. Ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie prosimy składać do puszek umieszczonych na stałe w naszym kościele. Można to czynić dzisiaj i przez cały tydzień.

2.     Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30. Dziękujemy za ofiary indywidualne i te składane dzisiaj na tacę na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać!

3.     Witamy serdecznie Szanownych Gości, Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45 oraz Nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny na Mszy Świętej wieczornej. W czasie Adwentu w dni powszednie rano będzie tylko jedna Msza Święta o godzinie 6.30 (Roraty). Wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież, serdecznie na nią zapraszamy. Pół godziny przed Roratami będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

4.     W liturgii tygodnia w będziemy obchodzili: w środę wspomnienie św. Łucji – jest to dzień modlitw za ofiary stanu wojennego, w czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, natomiast w sobotę rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. W niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na Msze św. o godz. 12.00.

5.     W czwartek, 14 grudnia, podczas Mszy Świętej o godzinie 17.00 nastąpi przyjęcie aspirantów do grona ministrantów. Na tę uroczystość zapraszamy rodziny aspirantów oraz wszystkich ministrantów z naszej parafii.

6.     Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Scholę w środę na godz. 16.00, Dzieci przygotowują się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami w środę na godz. 17.00, Akcję Katolicką w środę po wieczornej Mszy Świętej, Lektorów w czwartek na Mszę świętą wieczorną, grupę Adonai w piątek po Mszy świętej wieczornej oraz Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30 do Ochronki Sióstr.

7.     Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem. W zakrystii można nabyć Kalendarze Rolnicze na rok 2018 oraz opłatki.

8.     Bliskość świąt kieruje nasze myśli na potrzeby innych. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję zbierania darów dla  parafian ks. Rafała Zborowskiego ze Lwowa oraz zbiórki dla potrzebujących w szczawnickich sklepach – Bóg zapłać! Członkowie Parafialnego Oddziału Caritas po Mszach Świętych rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

9.     Zachęcamy gorąco do obejrzenia filmu o św. Maksymilianie zatytułowanego „Dwie korony”. Będzie on wyświetlany w najbliższą sobotę, 16 grudnia, o godz. 15.00 w Dworku Gościnnym w Szczawnicy. Bilety do zakupienia bezpośrednio przed seansem. 

10.                       W ubiegłym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej: † Maria Zachwieja z d. Mastalska „Kościelna” zam. kiedyś ul. Szalaya 31 (u Luśtyka) i † Maria Słowik zam. ul. Maćka zza ławy 3. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu.

11.                       Papież Franciszek mianował biskupem diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej, kapłana z prezbiterium Kościoła tarnowskiego - księdza Mirosława Gucwę. Prośmy o światło Ducha Świętego dla biskupa nominata w wypełnianiu pasterskiej posługi oraz o pokój w tym kraju.