Ogłoszenia - I Niedziela Adwentu - 3 grudnia 2017 r.

Ogłoszenia - I Niedziela Adwentu - 3 grudnia 2017 r.

1.   Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30.

2.   Witamy serdecznie Szanownych Gości, Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45 oraz Nowenna do Bożego Miłosierdzia na Mszy Świętej wieczornej. W czasie Adwentu w dni powszednie rano będzie tylko jedna Msza Święta o godzinie 6.30 (Roraty). Wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież, serdecznie na nią zapraszamy. Dzieci prosimy o przygotowanie lampionów, których będziemy używać w czasie procesji na wejście. Pół godziny przed Roratami będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

3.   W liturgii tygodnia w będziemy obchodzili: w poniedziałek dzień modlitw za bezrobotnych; w czwartek wspomnienie św. Ambrożego – w tym dniu z racji pierwszego czwartku wieczorem adoracja w ciszy w intencji powołań do służby Bożej w Kościele od godziny 16.00; w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pomimo iż nie jest to święto obowiązkowe, gorąco zachęcamy do udziału w Mszach Świętych o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 15.30 i 17.00. Tego dnia, ze względu na uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

4.   W sobotę odbędzie się katecheza chrzcielna. Rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu w grudniu lub na początku stycznia zapraszamy na godz. 18.00 do kościoła.

5.   Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: kandydatów na ministrantów w poniedziałek na godz. 17.30 do kościoła; Parafialny Oddział Caritas w środę na godz. 16.00; scholę w środę na godz. 16.00; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w środę po wieczornej Mszy Świętej; uczniów klas VI oraz III gimnazjum w czwartek na Mszę świętą wieczorną; Oazę Dzieci Bożych w piątek po Mszy świętej wieczornej; Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30 do Ochronki Sióstr, grupę Adonai w piątek po wieczornej Mszy świętej.

6.   Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem. W zakrystii można nabyć Kalendarze Rolnicze na rok 2018 oraz opłatki.

7.   Bliskość świąt kieruje nasze myśli na potrzeby innych. Członkowie Parafialnego Oddziału Caritas po Mszach Świętych rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Parafialny Oddział Caritas zaprasza również osoby potrzebujące pomocy żywnościowej w sobotę od 13.00 do 15.00 do Domu Parafialnego.