Ogłoszenia - Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - 26 listopada 2017 r.

Ogłoszenia - Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - 26 listopada 2017 r.

 1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory za zmarłych o godzinie 16.30.
 2. Witamy serdecznie Szanownych Gości, Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45. Codziennie do czwartku włącznie Różaniec z wypominkami o godzinie 16.30.
 3. W liturgii tygodnia w będziemy obchodzili: w czwartek święto świętego Andrzeja, Apostoła.
 4. We wtorek przypada 8. rocznica święceń biskupich Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Zachęcamy do modlitwy w jego intencji. Będzie to można uczynić także w czasie Mszy Świętej o godzinie 7.00, sprawowanej za jego osobę.
 5. W czwartek wieczorem będziemy modlić się tradycyjnie w intencji Ojczyzny za przyczyną świętych: Andrzeja i Wojciecha, zaś w liturgię ku czci patrona włączą się członkowie Akcji Katolickiej. Po Mszy Świętej odbędzie się katecheza biblijna dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy!
 6. W tym tygodniu przypada I. piątek i I. sobota miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje - w piątek o godz. 7.00, 15.30, 17.00. Prosimy korzystać ze spowiedzi w środę i czwartek od godziny 16.00, zaś w piątek spowiedź od godz. 15.00. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w sobotę o godzinie 7.00. i nabożeństwo wynagradzające.
 7. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: uczniów klas VII i II gimnazjum w piątek na Mszę świętą wieczorną; Oazę Dzieci Bożych w piątek o godzinie 18.00, Pomocników Maryi w sobotę o godzinie 9.30 do Ochronki.
 8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem.
 9. Grupa Adonai zaprasza wszystkich chętnych a szczególnie młodzież na czuwanie modlitewne „Na progu Adwentu” w piątek na godzinę 18.00.
 10. Parafialny Oddział Caritas oraz Szkolne Koło Caritas organizują zbiórkę żywności i środków czystości w szczawnickich sklepach. Odbędzie się ona w najbliższy oraz piątek i sobotę.
 11. Zarząd Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan zaprasza wszystkich swoich członków na walne Zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w Restauracji „Halka”.
 12. Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczawnicy oferuje pomoc żywnościową dla najuboższych mieszkańców Szczawnicy. Pomocy udziela się w ramach Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, zaś żywność będzie dostarczana przez Caritas Diecezji Krakowskiej. Rozdawanie żywności odbędzie się 1 grudnia na terenie CK i W OHP przy ul. Szlachtowskiej 75. Osoby zakwalifikowane proszone są o kontakt z Ośrodkiem celem ustalenia godziny odbioru żywności. Więcej informacji, również warunki kwalifikacji dla pragnących jeszcze skorzystać z tej formy pomocy, na tablicy ogłoszeń.
 13. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: † Franciszka Gacek zam. kiedyś przy ul. Flisackiej 6.