Ogłoszenia - XXX niedziela zwykła - 29 października 2017 r.

1.     Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 17.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.

2.     Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W poniedziałek Nabożeństwo Różańcowe będzie o godzinie 17.00 a po nim Msza Święta. Serdecznie zapraszamy!

3.     W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: w środę Uroczystość Wszystkich Świętych, w czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza.

4.     We wtorek ostatnie październikowe Nabożeństwo Różańcowe rozpocznie się o godzinie 16.30. Zmiana pory ma związek z VI Korowodem Świętych, którego uczestnicy w tym samym czasie będą odmawiać różaniec, zbliżając się do kościoła. Rozpoczęcie korowodu w Szkole Podstawowej nr 2. po rozstrzygnięciu konkursu fatimskiego, które nastąpi o godzinie 15.30. Po przyjściu do kościoła odbędzie się prezentacja wybranych świętych wraz z modlitwą za ich wstawiennictwem, a następnie Msza Święta. Serdecznie zapraszamy do udziału i w miarę możliwości przygotowania odpowiednich przebrań!

5.     W środę, w Uroczystość Wszystkich Świętych do południa, porządek Mszy Świętych będzie taki  jak w każdą niedzielę. Ostatnia Msza Święta w kościele będzie o godz. 12.00. Po południu, o godz. 14.30, odśpiewamy Nieszpory za Zmarłych, a następnie udamy się procesjonalnie na cmentarz. Po kazaniu na cmentarzu będzie tam ostatnia tego dnia Msza Święta – zamiast Mszy Świętej w kościele. Ofiary składane na cmentarzu przeznaczone są – zgodnie z tradycją – na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

6.     W czwartek, w  Dzień Zaduszny Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.00 i 9.00, ta ostatnia ze specjalną modlitwą za zmarłych. Po południu Msza Święta na cmentarzu parafialnym o godz. 15.00 zaś w kościele o godz. 17.00. Ta Msza Święta będzie połączona z Nieszporami za Zmarłych.

7.     Kościół usilnie zachęca nas, abyśmy pomagali zmarłym przez modlitwę, Msze Świętą, Komunię Świętą, wypominki oraz zyskiwanie odpustów. Na stoliku z prasą można znaleźć kartki – formularze do wypominków. Po wypełnieniu należy złożyć je w zakrystii, w kancelarii lub przekazać któremuś z księży. Czytanie tzw. wypominków jednorazowych połączone z modlitwą różańcową przez cały listopad codziennie o godz. 16.30 natomiast wypominki całoroczne wraz z modlitwą w każdą niedzielę o godz. 7.15 i 10.15.

8.     W dniach od 1 do 8 listopada nawiedzając nabożnie cmentarz i modląc się za zmarłych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. A zatem każdy, kto przyjmie w dniu odpustu Komunię Świętą, wyzbędzie się przywiązania do grzechu, także powszedniego, pomodli się w intencjach Ojca Świętego oraz w intencji zmarłych może zyskać odpust zupełny. Od południa 1 listopada i przez cały Dzień Zaduszny miejscem uprzywilejowanym do uzyskania odpustu pod zwyczajnymi warunkami zamiast cmentarza może być kościół lub kaplica publiczna.

9.     W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje - w piątek o godz. 7.00, 15.30, 17.00. Prosimy korzystać ze spowiedzi także przed 1 listopada, w czwartek spowiedź od godziny 16.00 – w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, zaś w piątek spowiedź od godz. 15.00. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w sobotę o godzinie 7.00. i nabożeństwo wynagradzające.

10.                       W sobotę odbędzie się katecheza chrzcielna. Rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu w listopadzie lub na początku grudnia zapraszamy na godz. 18.00 do kościoła.

11.                       Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: ministrantów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do kościoła; uczniów klas II Gimnazjum i VII Szkoły Podstawowej w piątek na godz. 17.00; grupę „Adonai” w piątek po wieczornej Mszy Świętej; Oazę Dzieci Bożych w piątek na godzinę 18.15 do biblioteki; Grupę Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30.

12.                       Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem.

13.                       Już po raz piąty organizujemy zbiórkę darów dla polskich rodzin mieszkających we Lwowie, w parafii, w której posługuje pochodzący z Łącka ks. Rafał Zborowski. Dary, takie jak: słodycze, żywność długoterminowa oraz podstawowe środki czystości można przynosić do ks. Tomasza do 24 listopada. Szczegóły na plakatach.

14.                       W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty: śp. Stanisław Kozielec, zam. ul. Szalaya 8; śp. Julia Waruś, zam. ul. Pienińska 3a oraz śp. Jakub Sarata, zam. ul. Główna 146. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…