Ogłoszenia - XXIX niedziela zwykła - 22 października 2017 r.

Ogłoszenia - XXIX niedziela zwykła - 22 października 2017 r.

                      

 1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 17.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Bóg zapłać z ofiary składane dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na wsparcie misyjnej działalności Kościoła!
 2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, obchodzonego w kościele jako Tydzień Misyjny. W środę wieczorem – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45. Codziennie, z wyjątkiem środy, Nabożeństwo Różańcowe będzie o godzinie 17.00 a po nim Msza Święta. Serdecznie zapraszamy!
 3. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: środę wspomnienie św. Jana Pawła II, w sobotę święto śś. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.
 4. W środę, w dniu modlitwy za przyczyną naszego Świętego Papieża, nabożeństwo Różańcowe rozpocznie się o godz. 16.00 przy obelisku poświęconym Janowi Pawłowi II, który znajduje się na przystani flisackiej w Pieninach. Stamtąd wzdłuż Grajcarka udamy się w Procesji Różańcowej wraz z relikwiami Jana Pawła II. W czasie procesji różańcowej prosimy o prowadzenie modlitwy przedstawicieli następujących grup: Stowarzyszenia Rodzin Katolickich - tajemnica I; Flisaków - II, Młodzieży i dzieci - III, Sióstr Zakonych - IV, Róż Różańcowych i Związku Podhalan - V. Teksty rozważań są do odebrania w zakrystii. Wszystkich, a szczególnie Flisaków i członków Związku Podhalan, zachęcamy do włożenia strojów regionalnych. Wszystkich prosimy o zabranie świec. Msza Święta po przyjściu do kościoła. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w procesji, prosimy wspólne o odmówienie różańca w kościele, rozpoczynając go tak, aby skończyć przed 17.00.  
 5. W czwartek wieczorem Msza Święta wotywna ku czci św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, patrona Parafii, naszej Ojczyzny i Akcji Katolickiej. Jak w każdym miesiącu, będziemy modlili się za Ojczyznę a także ogarniemy pamięcią modlitewną śp. ks. Michała Matrasa w 40 rocznicę śmierci. Po Mszy Świętej będzie katecheza biblijna dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy!
 6. Grupa „Adonai” zaprasza wszystkich chętnych na Medytację Biblijną, która odbędzie się w naszym kościele w piątek o godzinie 19.00
 7. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: kandydatów na ministrantów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do kościoła; lektorów w czwartek po Mszy Świętej wieczornej, scholę dziecięcą w czwartek na godz. 16.00; Oazę Dzieci Bożych w piątek po wieczornej Mszy Świętej; Grupę Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30.
 8. W przyszłą niedzielę Msza Święta dziękczynna na zakończenie sezonu Flisackiego będzie o godz. 9.00, zaś dzieci zapraszamy na specjalną Mszę Świętą o 12.00.
 9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych wraz z Oktawą. Troska o groby i porządek na cmentarzu jest wyrazem naszej wiary i miłości. Zadbajmy również o czystość naszej duszy abyśmy mogli zyskać możliwe odpusty. Pomyślmy o przyjściu z pomocą  naszym zmarłym przez Ofiarę Mszy Świętej, modlitwy i wypominki. Kartki – formularze do wypominków, które można znaleźć na stoliku z prasą, po wypełnieniu prosimy składać w zakrystii, w kancelarii lub przekazać któremuś z księży.
 10. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem.
 11. Już po raz piąty organizujemy zbiórkę darów dla polskich rodzin mieszkających we Lwowie, w parafii, w której posługuje pochodzący z Łącka ks. Rafał Zborowski. Dary, takie jak: słodycze, żywność długoterminowa oraz podstawowe środki czystości można przynosić do ks. Tomasza do 24 listopada. Szczegóły na plakatach.
 12. W ubiegłą niedzielę w całej diecezji odbyły się wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Protokół naszej Komisji Wyborczej znajduje się w gablocie z ogłoszeniami. Skład Rady na pięcioletnią kadencję jest następujący: ks. Tomasz Kudroń, ks. Grzegorz Gil, s. Ewa Gunia, p. Wojciech Żarski, p. Maria Kędroń, p. Maciej Czaja, p. Jacek Śliwiński, p. Anna Orkisz, p. Kazimierz Pałka, p. Katarzyna Kramarczyk, p. Karol Kita, p. Aleksander Majerczak, p. Paweł Kasprzak. Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się piątek po wieczornej Mszy Świętej.  
 13. Przypominamy, że jak co roku, 31 października będzie organizowany Korowód Świętych. O szczegółach poinformujemy za tydzień, ale już dzisiaj zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, do rozpoczęcia pracy nad przygotowaniem strojów. W tym Maryjnym roku zwrócimy uwagę na świętych, którzy szczególnie ukochali Maryję.
 14. Szpital w Limanowej oferuje bezpłatne badania kolonoskopowe – szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
 15. Od jutra rozpoczną się Msze Święte gregoriańskie z śp. Józefa Gacka.
 16. W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty: śp. Stanisława Salamon, zam. ul. Pienińska 1A. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu…