Ogłoszenia - XXVII niedziela zwykła - 8 października 2017 r.

Ogłoszenia - XXVII niedziela zwykła - 8 października 2017 r.

1.     Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 17.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać!

2.     W odpowiedzi na list Episkopatu Polski, z racji Dnia Papieskiego, wspieramy dzisiaj ofiarami do puszek Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Datki na ten cel można składać dzisiaj, i przez cały tydzień, do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Przypominamy, że nasza parafia nie upoważnia nikogo do kwestowania na ten cel, ani inne cele, nigdzie indziej - ani na placu przykościelnym, ani na parkingu.

3.     Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45, zaś wieczorem Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Codziennie Nabożeństwo Różańcowe o godzinie 17.00 a po nim Msza Święta. Serdecznie zapraszamy!

4.     W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: w poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, w piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.

5.     W piątek, 13 października,  Nabożeństwo Różańcowe będzie połączone z ostatnim w tym roku Nabożeństwem Fatimskim. Wyjątkowo, ze względu na to, że udamy się w procesji do figury Matki Bożej przy Dworku Gościnnym, najpierw będzie Msza Święta, a potem procesja. Naszą modlitwę poprowadzi Szczawnicki Oddział Związku Podhalan, zaś oprawę muzyczną zapewni Szczawnicka Orkiestra. Zechciejmy przynieść ze sobą świece. Zachęcamy, aby podkreślić rangę ostatniej w tym jubileuszowym roku procesji poprzez włożenie regionalnych strojów. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

6.     W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach, wychowawcach oraz osobach zatrudnionych w oświacie.

7.     W dniu dzisiejszym członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz Akcji Katolickiej zbierają podpisy popierające obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję”. Zachęcamy do poparcia tego projektu! Będzie potrzebny PESEL.

8.     Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: ministrantów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do kościoła; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w środę po wieczornej Mszy Świętej; scholę dziecięcą w środę na godz. 16.00; dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z Rodzicami w środę na godzinę 17.00; rodziców i uczniów klas VI przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w czwartek na godz. 17.00; grupę młodzieżową „Adonai” w piątek po wieczornej Mszy Świętej; Grupę Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30.

9.     Wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędą się w przyszłą niedzielę, tj. 15 października. Dziękujemy za zgłoszonych kandydatów – lista kandydujących  zostanie umieszczona w gablocie z ogłoszeniami oraz na stronie internetowej po zbadaniu, czy zaproponowane osoby wyrażają zgodę na kandydowanie. Karty do głosowania, które będą dostępne na stoliku z prasą zwierać również będą listę kandydujących. Oddajemy głos na dwóch kandydatów, zaznaczając krzyżyk przy nazwisku. Karty będzie można w przyszłą niedzielę wrzucić do urn które będą znajdować się przy wejściach do kościoła.

10.                       Akcja Katolicka 13 października rozpoczyna nowennę do Jana Pawła II, przed ustanowieniem go patronem Akcji Katolickiej w Polsce. W naszej świątyni członkowie Akcji Katolickiej będą gromadzić się 20 minut przed wieczornym nabożeństwem, czyli o 16.40.

11.                       Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje bezpłatną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii. Przychody z akcji wspomogą zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Zbiórka odbędzie się na parkingu kościelnym w czwartek, 12 października do godziny 10.30. Informacje o szczegółowym zakresie zbiórki na tablicy ogłoszeń i na broszurach, które można znaleźć na stoliku z prasą.

12.                       Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy organizuje szkolenie dla młodzieży biernej zawodowo w wieku 18-24 lat. Szczegóły w gablocie.

13.                       Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne, oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem.

14.                       W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: śp. Kazimierz Karcz, zam. ul. Główna 145 i śp. Waldemar Małecki zam. ul. Skotnicka 8. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…