Ogłoszenia - XXVI niedziela zwykła - 1 października 2017 r.

Ogłoszenia - XXVI niedziela zwykła - 1 października 2017 r.

                           XXVI Niedziela Zwykła                              01.10.2017 r.

 1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 17.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. W odpowiedzi na apel ks. Biskupa – ofiary przeznaczone na pomoc dotkniętym kataklizmem meksykanom prosimy składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Można to czynić dzisiaj i przez cały tydzień.
 2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45. Codziennie Nabożeństwo Różańcowe o godzinie 17.00 a po nim Msza Święta.
 3. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: w poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji papieża i naszego ks. Prałata, którym patronuje ten święty. W czwartek wspomnienie św. Siostry Faustyny, w piątek wspomnienie NMP Różańcowej.
 4. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje - w piątek o godz. 7.00, 15.30, 17.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty: dla dzieci ze szkoły podstawowej - w środę od godz. 16.00; dla młodzieży gimnazjalnej - w czwartek od godziny 16.00 – w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele; dla dorosłych w piątek od godz. 15.00. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo-sobotnie.
 5. W sobotę, 7 października, w ramach inicjatywy „Różaniec do granic” nasz kościół parafialny będzie jednym z kościołów stacyjnych. O godzinie 10.30 zbierzemy się, aby uczestniczyć w konferencji, Mszy Świętej i Adoracji. Potem uczestnicy wydarzenia będą mieli czas na posiłek i dotarcie na miejsce modlitwy, która rozpocznie się o godzinie 14.00. W naszej parafii tych miejsc będzie cztery: kościół parafialny, kaplica w Parku Dolnym, dawne przejście graniczne przy Dunajcu w Pieninach oraz granica od Szafranówki w kierunku Wysokiego Wierchu. Ci którzy wybiorą ten ostatni wariant powinni zebrać się przy górnej stacji kolejki na Palenicę. Muszą Oni pamiętać o tym, kolejka ma ograniczoną przepustowość oraz że trzeba mieć czas na dotarcie we wskazane punkty. Rozprowadzanie grup przez przewodników PTTK będzie od 12.30 do 13.45. Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwał GOPR.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 8 października, w ramach Obchodów Dnia Papieskiego odbędzie się IX Diecezjalny Marsza Życia i Rodziny. Tym jego miejscem będzie Grybów. Szczegółowy plan znajduje się na plakatach. Zachęcamy do wyjazdu na ten Marsz, który organizuje Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Akcja Katolicka. Zgłoszenia do piątku. Szczegóły w gablocie Akcji Katolickiej.
 2. Również w przyszłą niedzielę członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz Akcji Katolickiej będą zbierać podpisy popierające obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję”. Zachęcamy do poparcia tego projektu! Będzie potrzebny PESEL.
 3. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: ministrantów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do kościoła; Młodzież Klas III Gimnazjum przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców w czwartek na wieczorną Mszę Świętą, natomiast uczniów klas II gimnazjum i 7 szkoły podstawowej w piątek na godz. 17.00;  Oazę dzieci ze szkoły podstawowej w piątek na godz. 18.30;  grupę młodzieżową „Adonai” w piątek po wieczornej Mszy Świętej; Grupę Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30.
 4. Pragniemy raz jeszcze zachęcić młodzież z parafii, aby skorzystała z możliwości przeżycia bliskości Boga i drugiego człowieka w grupie młodzieżowej. Wspólne poznawanie Boga, modlitwa, wspólne wyjazdy oraz doświadczenie chrześcijańskiej wspólnoty, stanowią ofertę służącą rozwojowi i pomoc w walce o dobro. W imieniu własnym i młodzieży z grupy „Adonai” serdecznie zapraszamy!
 5. Kończy się pięcioletnia kadencja Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wybory do Rad Parafialnych w całej diecezji odbędą się 15 października. Kandydatami mogą być pełnoletni katolicy, którzy przyjęli Sakrament Bierzmowania, czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty wiernych naszej parafii i są znani z życia zgodnego z wiarą katolicką. Kandydatów prosimy zgłaszać od dzisiaj do 7 października, w kancelarii, w zakrystii lub wrzucając kartkę do skrzynki z intencjami nowennowymi.
 6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne, oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem.
 7. Od 1 października Uzdrowisko Szczawnica S.A. Uzyskała kontrakt na Rehabilitację leczniczą w zakresie fizjoterapii Ambulatoryjnej w ramach NFZ.  Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
 8. W ubiegłym tygodniu odeszła śp. Irena Bańkosz, zam. ul. Maćka zza Ławy 15. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu…