Ogłoszenia - XXIV niedziela zwykła - 17 września 2017 r.

Ogłoszenia - XXIV niedziela zwykła - 17 września 2017 r.

1.    Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30 a po nich zmiana tajemnic różańcowych. Naszą modlitwą i ofiarami do puszek UPJPII w Krakowie i Tarnowie. Ofiary na ten cel proszę składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Można to uczynić dzisiaj i przez cały tydzień.

2.    Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45.

3.    W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i polskiej młodzieży; we środę wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy, męcz.; w czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w sobotę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny. 

4.    W ramach fazy presynodalnej V. Synodu Diecezji Tarnowskiej odbędzie się w naszej parafii spotkanie rejonowe Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Poprowadzi je jeden z ojców Synodalnych – Ks. dr Piotr Cebula. Wszystkich zapraszamy na Mszę Świętą, która odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 w naszym kościele. Stanowi ona wkład w przygotowanie synodu na poziomie parafii.

5.    W sobotę, 23 września, po południu zawita do Szczawnicy XXVIII Pielgrzymka Górska Szlakiem Świętej Kingi. Prosimy o gościnność, która zawsze cechowała naszą parafię. Osoby, które chciałyby przyjąć pielgrzymów, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Przybycie pielgrzymów ok. 17.00.

6.    W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień modlitw o trzeźwość. Z tej okazji ks. Biskup wystosował okolicznościowy komunikat.

7.    Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: kandydatów na ministrantów w poniedziałek na godz. 17.30 do kościoła – zapraszamy wszystkich chłopców którzy chcieliby służyć Chrystusowi przy ołtarzu; scholę parafialną w środę na godz. 17.00; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w środę po Mszy Świętej wieczornej; lektorów w czwartek na godzinę 18.00; Grupę Oazową ze Szkoły Podstawowej w piątek na 17.30; Grupę Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30.

8.    Wyjazd ministrantów i scholi do Nowego Sącza w piątek o godzinie 15.30. Zbiórka na parkingu przy ul. Zdrojowej.

9.    Organizujemy wyjazd na „Synaj” czyli diecezjalne spotkanie młodzieży w Limanowej - w sobotę o godzinie 14.30. Zapisy u ks. Tomasza do wtorku.

10.                      Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne, oraz inne czasopisma, również dla dzieci są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem.

11.                      W piątek przypada wspomnienie św. Tomasza z Villanuevy, patrona naszego księdza Proboszcza. Pamiętajmy w modlitwie o księdzu proboszczu prosząc dla niego o dobre zdrowie i potrzebne Boże łaski w prowadzeniu naszej szczawnickiej owczarni Bożymi drogami.

12.                      W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 22 zł

13.                      NZOZ „Eskulap”, przy ul. Jana Wiktora 17, w Szczawnicy zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku  w środę, 20 września, od 13.00 do 14.00. Tam również tego samego dnia od godz. 8.00 odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych; USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Cena pojedynczego badania – 55 zł. Szczegóły na tablicy z ogłoszeniami oraz w przychodni.

12. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Gacek zamieszkały przy ul. Pod Sadami 1a. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.