Ogłoszenia - XXIII niedziela zwykła - 10 września 2017 r.

Ogłoszenia - XXIII niedziela zwykła - 10 września 2017 r.

1.     Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne oraz te składane dzisiaj na tacę, z przeznaczeniem na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać!

2.     Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Jest to Tydzień Wychowania w Polsce obejmujący kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W środę wieczorem – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45 oraz wieczorem Nabożeństwo modlitewne za przyczyną św. Pio z Pietrelciny.

3.     W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: w środę - wspomnienie św. Jana Chryzostoma: w czwartek - święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; w sobotę wspomnienie św. Korneliusza.

4.     W środę, 13 września, po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się, przedostatnie w tym jubileuszowym roku, Nabożeństwo Fatimskie. Modlitwę poprowadzi szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej. Procesja z udziałem Szczawnickiej Orkiestry uda się do figury M. B. znajdującej się na terenie Sióstr Służebniczek „Na Skałce”. Serdecznie zapraszamy!

5.     W piątek, który przypada po Podwyższeniu Krzyża, po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Bryjarkę. Poprowadzi je młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy!

6.     W piątek rozpoczyna się tygodniowy odpust w Sanktuarium M.B. Bolesnej w Limanowej. Więcej informacji można znaleźć w gablocie z ogłoszeniami. Zachęcamy do pielgrzymowania!

7.    Ogólnopolski Maraton Kajakowy szlakiem św. Jana Pawła II Przełomem Dunajca jest motywem do odprawienia Mszy Świętej polowej na przystani flisackiej. Rozpocznie się ona w najbliższą sobotę o godz. 9.00.

8.     W sobotę, 23 września, po południu zawita w Szczawnicy XXVIII Pielgrzymka Górska Szlakiem Świętej Kingi. Prosimy o gościnność, która zawsze cechowała naszą parafię. Osoby, które chciałyby przyjąć pielgrzymów, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

9.     Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: ministrantów w poniedziałek na godz. 17.30 do kościoła; dzieci które chciałby śpiewać w scholi w środę na godz. 17.00; dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z Rodzicami w czwartek na godzinę 18.00; Oazę dzieci ze szkoły podstawowej w piątek na godz. 17.30 do biblioteki; uczniów klasy 7 w piątek na godz. 19.00; Grupę Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30.

10.                       Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne, oraz inne czasopisma, również dla dzieci są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem.

11.                       Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje kolejny etap Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Aby otrzymać żywność 22 września, trzeba ustalić godzinę jej odbioru. Osoby, które zostały do zakwalifikowane do programu oraz te które chciałyby jeszcze z niego skorzystać zachęcamy do zapoznania się z informacją znajdującą się w gablocie zgłoszeniami.

12.                       W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. + Krystyna Słowik zam. ul. Szlachtowska 17a.  Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.