Ogłoszenia - XXI niedziela zwykła - 27 sierpnia 2017 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Ostatnie w tym sezonie Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00 i na Sewerynówce o godz. 17.00.
  2. W myśl ostatniego komunikatu ks. Biskupa zachęcamy do przyłączenia się do ogólnodiecezjalnej  pomocy na rzecz osób poszkodowanych przez wichury. Ofiary na ten cel tradycyjnie prosimy składać do puszek umieszczonych na stałe w naszym kościele. Można to czynić dzisiaj i przez cały tydzień.
  3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45.
  4. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: w poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna; we wtorek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w piątek wspomnienie św. Bronisławy.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi: w czwartek od godz. 18.00 oraz w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.30. Msze Święte wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa, ze składką na misje, w piątek tradycyjnie o godz. 7.00. 17.00 i 19.00. Odwiedziny u chorych w piątek od godz. 10.00. W sobotę o godz. 7.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny, a po niej odbędzie się nabożeństwo pierwszo-sobotnie.
  6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne, oraz inne czasopisma, również dla dzieci są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem.
  7. W cyklu wędrówek „Wytrwale wzwyż” Akcja Katolicka oraz Pieniński Oddział PTTK organizują w przyszłą niedzielę wyprawę do Sanktuarium w Litmanowej. Szczegóły w gablocie Akcji Katolickiej.
  8. Akcja Katolicka organizuje także pielgrzymkę do Krakowskiego Sanktuarium Ecce Homo z okazji roku św. Brata Alberta Chmielowskiego. Zapisy do wtorku.
  9. Siostry Służebniczki informują. iż Ochronka „Na skałce” wznawia swoją pracę w poniedziałek, 4 września. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 8.00, inaugurującą Nowy Rok Szkolny. Pierwsze zebranie rodziców - 7 września o godz. 15.00 w Ochronce.
  10. W sobotę, 2 września, po wieczornej Mszy Świętej, w ramach Barokowych Eksploracji, będzie można wysłuchać obszernych fragmentów słynnego oratorium Mesjasz, Haendla. Dzieło wykona międzynarodowy zespół Baroque Collegium 1685 z udziałem solistów, Szczawnickiego Chóru Kameralnego i orkiestry barokowej z Pragi czeskiej. Serdecznie zapraszamy!
  11.  Urząd M. i G. Szczawnica zaprasza na spotkania dotyczące dofinansowania instalacji fotowoltaicznych – szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.