Ogłoszenia - XX niedziela zwykła - 20 sierpnia 2017 r.

1.     Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30, po nich zmiana Tajemnic Różańcowych. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00 i na Sewerynówce o godz. 17.00. Bóg zapłać za ofiary na tacę, którymi wspieramy dzisiaj Uniwersytet Papieski Jana Pała II w Krakowie i Tarnowie.

2.     W tych dniach przypada 75. rocznica śmierci ks. Jana Kozioła, który jako katecheta pracował w Szczawnicy w latach 1922-1942. Dlatego dzisiaj po Mszy Świętej w Parku Dolnym, w której oprawę włączą się członkowie Akcji Katolickiej, wszystkich chętnych zapraszamy na tradycyjną modlitwę różańcową w drodze do grobu księdza Jana.

3.     Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów oraz zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45.

4.     W  liturgii tygodnia będziemy obchodzili: w poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X; we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej; we czwartek - święto św. Bartłomieja, Apostoła; w sobotę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza Święta Odpustowa w kaplicy w Parku Dolnym o godzinie 1700.

5.     W czwartek wieczorem będzie Msza Święta wotywna ku czci Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika. Będziemy modlić się tradycyjnie w intencji Ojczyzny, zaś w liturgię ku czci patrona włącza się członkowie Akcji Katolickiej.

6.     Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej dostępnej na stoliku z prasą.  Stamtąd  można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.

7.     W cyklu wędrówek „Wytrwale wzwyż” Akcja Katolicka oraz Pieniński Oddział PTTK organizują w przyszłą niedzielę wyprawę do Punktu Oporu „Wietrznica”, Lubań, przełęcz Snozka. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej Akcji Katolickiej.

8.     Akcja Katolicka organizuje także pielgrzymkę do Krakowskiego Sanktuarium Ecce Homo z okazji roku św. Brata Alberta Chmielowskiego. Wyjazd w sobotę, 2 września, o godz. 6.30 z przed D.H. Halka. Szczegóły w gablocie.