Ogłoszenia - Przemienienie Pańskie - 6 sierpnia 2017 r.

1.      Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00 i na Sewerynówce o godz. 17.00.

2.      Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów oraz zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45.

3.      W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: we wtorek – wspomnienie św. Dominika; w środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Patronki Europy; w czwartek -  święto św. Wawrzyńca; w piątek – wspomnienie św. Klary.

4.      W sobotę odbędzie się katecheza chrzcielna. Rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu w sierpniu lub na początku września zapraszamy na godz. 18.00 do kościoła.

5.      W przyszłą niedziele przypada dzień fatimski. Po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się procesja fatimska – tym razem udamy się do figury M. B. znajdującej się przy Sokolicy Żółtej w Parku Górnym. Przejdziemy ulicą Jana Wiktora i drogą obok Dworku Gościnnego. Modlitwę poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Serdecznie zapraszamy!

6.      Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Gość Niedzielny, Niedziela,  Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne, oraz inne czasopisma, również dla dzieci są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.

7.      W cyklu wędrówek „Wytrwale wzwyż” Akcja Katolicka oraz Pieniński Oddział PTTK organizują w przyszłą niedzielę wyprawę do Punktu Oporu „Wietrznica”, Lubań, przełęcz Snozka. Wyjazd sprzed D.H. „Halka” o godz. 8.00. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej Akcji Katolickiej.

8.      W ostatnim czasie Oddział Pieniński PTTK wydał książkę pt. „Kapliczki Nasze Sercu Bliskie” o okolicznych kapliczkach. Informacje na temat zawartych w niej treści oraz o tym, gdzie można ją nabyć znajdują się w gablocie z ogłoszeniami.

9.      Od poniedziałku rozpoczną się poza naszą parafią Msze św. gregoriańskie za śp. Franciszka Szczepaniaka.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Piotr Kozieński zam. ul. Szlachtowska 12a; † Janina Klimczak zam. ul. Staszowa 5b i † Józef Salamon zam. ul. Flisacka 33.  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.