Ogłoszenia - Rocznica 125-lecia konsekracji kościoła - 30 lipca 2017 r.

Ogłoszenia -  Rocznica 125-lecia konsekracji kościoła - 30 lipca 2017 r.

1.   Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Prosimy kierowców o takie ustawienie pojazdów, aby ruch mógł odbywać się płynnie od parkingu parafialnego, poprzez plac kościelny obok krzyża misyjnego poprzez posesję plebańską do ulicy Jana Wiktora i dalej w górę w kierunku Placu Dietla i ulicy Zdrojowej. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00 i na Sewerynówce o godz. 17.00. Serdecznie dziękujemy naszemu rodakowi, ks. Krzysztofowi Majerczakowi za okolicznościowe kazania, wygłaszane dzisiaj z okazji 125 – rocznicy poświecenia naszej świątyni. Bóg zapłać za składane dzisiaj na tacę ofiary na remont dachu!

2.   Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów oraz zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45.

3.   W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli; we wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego; w piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Zachęcamy do modlitwy za ks. Proboszcza i jego posługę.

4.   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi: w czwartek od godz. 18.00 (równocześnie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji powołań) oraz w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.30. Msze Święte wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa, ze składką na misje, w piątek tradycyjnie o godz. 7.00. 17.00 i 19.00. Odwiedziny u chorych w piątek od godz. 10.00. W sobotę o godz. 7.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny, a po niej odbędzie się pełne nabożeństwo pierwszo-sobotnie. Informacje temat jego istoty można znaleźć w gablocie z ogłoszeniami.

5.   Parafia pw. Matki Bożej Pośredniczki Łask w Szlachtowej i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na Mszę św. w intencji jedności i miłości wśród ludzi w 70 rocznicę zakończenia Akcji Wisła, która odbędzie się dziś o godzinie 15.00 w Jaworkach - Białej Wodzie, na terenie rancza Gromada. Przewodniczył będzie abp Ján Babjak - metropolita preszowski Kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-słowackiego, homilię wygłosi bp Andrzej Jeż - ordynariusz tarnowski. Po Mszy św. będzie koncert pt. "Muzyka bez granic" podkreślający wymiar jedności wspólnot chrześcijańskich rzymsko i greckokatolickich.

6.   Związek Podhalan Oddział w Tylmanowej zaprasza do udziału w Mszy św. na Błyszczu, która zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 14.00.

7.   Także w przyszła Niedzielę będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. Program rozpoczynającego się w Nowym Sączu odpustu zamieszczony jest w gablocie z ogłoszeniami. Zachęcamy do pielgrzymowania!

8.   Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej dostępnej na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.

9.   W cyklu wędrówek „Wytrwale wzwyż” Akcja Katolicka oraz Pieniński Oddział PTTK organizują w przyszłą niedzielę wyprawę do Lewoczy. W programie Msza Święta w Lewoczy. Wyjazd sprzed D.H. „Halka” o godz. 8.30. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej Akcji Katolickiej.