Ogłoszenia - XV Niedziela zwykła - 16 lipca 2017

1.     Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30 a po ich zakończeniu zmiana Tajemnic Różańcowych. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00 i na Sewerynówce o godz. 17.00. Serdecznie dziękujemy za ofiary na tacę, którymi wspieramy dzisiaj WSD w Tarnowie. Bóg zapłać!

2.     Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów oraz zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. W piątek, 21 lipca, odbędzie się doroczna, całodzienna, adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po ostatniej  porannej Mszy Świętej a zakończenie o godz. 19.00. W tym dniu będzie ponadto Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45 oraz po wieczornej Mszy Świętej Nabożeństwo za przyczyną św. Ojca Pio.

3.     W  liturgii tygodnia będziemy obchodzili: we wtorek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, w sobotę - święto św. Marii Magdaleny.

4.     Akcję katolicką zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę po wieczornej Mszy Świętej.

5.     Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej dostępnej na stoliku z prasą.  Stamtąd  można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.

6.     W cyklu wędrówek „Wytrwale wzwyż” Akcja Katolicka oraz Pieniński Oddział PTTK organizują w przyszłą niedzielę wyprawę na odpust św. Kingi na Górze Zamkowej. Zbiórka przed D.H. „Halka” godz. 11.30. Msza Święta o godz. 15.00. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej Akcji Katolickiej.

7.     Osoby chętne do udziału w Pieszej Pielgrzymce tarnowskiej na Jasną Górę, prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

8. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Wiesława Spodnik, zam. przy ul. Kowalczyk 10 A, śp. Stanisław Ciesielka, zam. ul. Sopotnicka 21 i śp. Sylwia Będą zam. Pl. Dietla 3. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu