Ogłoszenia - XIV Niedziela zwykła- 9 lipca 2017 r.

Ogłoszenia -  XIV Niedziela zwykła- 9 lipca 2017 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00 i na Sewerynówce o godz. 17.00. Bóg zapłać za ofiary indywidualne i te składane dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na cele inwestycyjne w parafii.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów oraz zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45, zaś o godz. 19.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  3. W  liturgii tygodnia będziemy obchodzili: we wtorek, św. Benedykta, w środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu; we czwartek wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta; w sobotę wspomnienie św. Bonawentury.
  4. We czwartek (13 VII) po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie. Przejdziemy procesjonalnie z kościoła do Kaplicy w Parku Górnym. Przejście z udziałem Szczawnickiej Orkiestry ul. Jana Wiktora i drogą przez park. Serdecznie zapraszamy!
  5. W 115 rocznicę postawienia krzyża na Bryjarce, Związek Podhalan organizuje Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie w piątek o godz. 16.00 przy kaplicy w Parku Górnym. Serdecznie zapraszamy!
  6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej dostępnej na stoliku z prasą.  Stamtąd  można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.
  7. W cyklu wędrówek „Wytrwale wzwyż” Akcja Katolicka oraz Pieniński Oddział PTTK organizują w przyszłą niedzielę wyprawę na Turbacz. Zbiórka przed D.H. „Halka” o godz. 7.00. Msza Święta na polanie Rusnakowej o godz. 11.00. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej Akcji Katolickiej.
  8. W ramach X. edycji Festiwalu Muzyka nad Zdrojami odbędą się w naszym kościele dwa koncerty: Klasyczny akordeon – Muzyczny Kalejdoskop - w sobotę (15.VII) o godz. 20.15 oraz Kaszub w Pieninach – Kaszubskie nuty – w niedzielę (16 lipca) o 20.15. Szczegóły na plakatach.
  9. Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczawnicy organizuje bezpłatne stacjonarne warsztaty umożliwiające uzyskanie certyfikowanych kwalifikacji zawodowych opiekuna osoby starszej. Dla części osób, które go ukończą, będzie oferta zatrudnienia w tworzonym w Jaworkach domu opieki dla seniorów. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  10. Zainteresowani legalizacją gaśnic będą mogli skorzystać z serwisu w czwartek od 8.00 do 16.00 koło cmentarza.
  11.  Ważny komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, dotyczący bezpieczeństwa przeciwwybuchowego oraz, wynikających z przepisów, obowiązków znajduje się w gablocie z ogłoszeniami.