Ogłoszenia - XII Niedziela zwykła- 25 czerwca 2017 r.

Ogłoszenia -  XII Niedziela zwykła- 25 czerwca 2017 r.

1.     Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00 i na Sewerynówce o godz. 17.00.

2.     Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów oraz zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Codziennie do piątku włącznie na Mszach Świętych wieczornych Nabożeństwo czerwcowe. W środę wieczorem – Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45.

3.     W  liturgii tygodnia będziemy obchodzili: w środę wspomnienie św. Ireneusza; w czwartek uroczystość Św. Piotra i Pawła – Msze Święte o godzinie 6.00, 7.00, 9.00, 17.00 i 19.00 zaś składka w tym dniu do dyspozycji Ojca Świętego (tzw. świętopietrze).

4.     W tym roku ze względu na układ kalendarza liturgicznego opuszcza się wspomnienie M. B. Tuchowskiej. Plan odpustu w Tuchowie w gablocie z ogłoszeniami.

5.     W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00 odbędzie się pełne nabożeństwo pierwszo-sobotnie. Informacje temat jego istoty można znaleźć w gablocie z ogłoszeniami.

6.     Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej dostępne na stoliku z prasą.  Stamtąd  można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień.

7.     W cyklu wędrówek „Wytrwale wzwyż” Akcja Katolicka oraz pieniński oddział PTTK organizują w przyszłą sobotę i niedzielę wyprawy. Dnia 1 lipca do Litmanowej. W programie Msza Święta w intencji kapłanów posługujących w szczawnickiej parafii i pochodzących ze Szczawnicy. Zbiórka przed D. H. „Halka” o godz. 7.45. Natomiast 2 lipca nad Zaporę w Pieniny Spiskie, rozpoczęcie Mszą św. w szczawnickim kościele o 7.30. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej Akcji Katolickiej.

8.     Rozpoczyna się X edycja Festiwalu Muzyka nad Zdrojami. Koncert Inauguracyjny zatytułowany ŻYWOT WG REJA. Głos i lutnia odbędzie się 1 lipca, w sobotę, o godz. 18.00 w kościele w Jaworkach. Natomiast drugi koncert 2 lipca w niedzielę, w Dworku Gościnnym o godz. 19.00. Szczegóły na plakatach.

9.     Od wtorku rozpoczną się Msze św. gregoriańskie za † Franciszka Leśnickiego

10.                       W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: † Eugeniusz Gabryś zam. oś. XX–lecia 5/15 i † Wiesław Węglarz zam. ul. Główna 127.