Ogłoszenia - VII Niedziela Wielkanocna - 28 maja 2017 r.

Ogłoszenia -  VII Niedziela Wielkanocna - 28 maja 2017 r.

1.      Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00. Nabożeństwo majowe rozpocznie się o 18.30.

2.      Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej Parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Codziennie do środy włącznie nabożeństwo majowe o godzinie 18.30 w kościele, zaś w kaplicy w Parku Dolnym o godz. 18.00. W środę wieczorem - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45.

3.      W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: w poniedziałek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; w środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w czwartek wspomnienie św. Justyna zaś w sobotę św. Karola Lwangi i Towarzyszy.

4.      W poniedziałek Związek Podhalan organizuje majówkę przy kapliczce na Groniu. Ze względu na maryjny charakter tego roku będzie tam odprawiona Msza Święta. Zapraszamy na godz. 17.00!

5.      W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na Mszach Świętych godz. 7.00, 17.00 i 19.00. W tym dniu tradycyjna składka na misje. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty: w środę od godz. 18.00, w czwartek od godziny 18.00 - w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele oraz w piątek od godz. 16.00. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00 odbędzie się pełne nabożeństwo pierwszo-sobotnie. Informacje temat jego istoty można znaleźć w gablocie z ogłoszeniami.

6.      W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i Dzień Dziękczynienia w Polsce. W tym dniu kończy się okres wielkanocny. Zapraszamy dzieci na Mszę św. o godz. 12.00.  W Tarnowie odbędzie się koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę - szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

7.      Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę w środę na 17.00; ministrantów w czwartek na 17.30, uczniów klas II gimnazjum wraz z rodzicami w piątek na 19.00, Grupę Młodzieżową „Adonai” w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

8.      Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.

9.      Zainteresowani legalizacją gaśnic będą mogli skorzystać z serwisu w poniedziałek od 8.00 do 16.00 koło cmentarza.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: † Krystyna Łyjak, zam. ul. Kowalczyk 2, † Maria Słowik, zam. kiedyś przy ul. Św. Krzyża 19, † Zdzisław Słowik, zam. os. XX-lecia 2/37 oraz ksiądz kanonik Józef Słowik, pierwszy kapłan pochodzący z naszej Parafii.