Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkanocna - 7 maja 2017 r.

Ogłoszenia -  IV Niedziela Wielkanocna - 7 maja 2017 r.

1.      Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00. Nabożeństwo majowe rozpocznie się o 18.30. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie!

2.      Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej Parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który jest tygodniem modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie nabożeństwo majowe o godzinie 18.30 w kościele, zaś w kaplicy w Parku Dolnym o godz. 18.00. W środę wieczorem - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45.

3.      W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: w poniedziałek uroczystość św. Stanisława B. M, głównego patrona diecezji zaś w sobotę wspomnienie N. M. P. z Fatimy. W tym dniu odbędzie się Nabożeństwo fatimskie. Ze względu na 100-lecie objawień, w tym roku, o ile aura pozwoli, comiesięczne procesje będziemy kończyć przy okolicznych figurach lub kaplicach. W najbliższą sobotę wyruszymy w kierunku Kaplicy w Parku Dolnym. Modlitwie będzie przewodniczyć młodzież gimnazjalna, która przyjęła w tym roku Sakrament Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy!

4.      Jak w poprzednich latach,  Związek Podhalan organizuje jedną majówkę tygodniowo przy kapliczkach i figurach Matki Bożej. Chcąc podkreślić maryjny charakter tego roku, o ile aura pozwoli, będziemy celebrować tam również Msze Święte w plenerze. W tym tygodniu będzie to Msza Święta o powołania. Za pobożne uczestnictwo w publicznej celebracji o powołania w tygodniu poświęconemu modlitwie w tej intencji, można uzyskać odpust zupełny. Zapraszamy w poniedziałek na godz. 17.00 na Jarmutę! Najlepiej zacząć wędrówkę od ul, Szlachtowskiej na Potoku.

5.      W najbliższą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 12.00 dzieci z klas trzecich przystąpią do I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci oraz ich rodzin rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 9.00.

6.      Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę w środę na 16.30; grupę oazową starszą na 17.30; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w środę po wieczornej Mszy Świętej; dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z Rodzicami w środę oraz piątek na godzinę 17.30; ministrantów w czwartek na godz. 17.30; Grupę oazową młodszą w piątek na 17.30; Grupę Młodzieżową „Adonai” w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

7.      Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje VI Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zapraszamy do kaplicy św. Kingi i namiotu przy kościele!

8.      Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci,  są dostępne na stoliku z prasą.

9.      W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: † Regina Gondek zam. ostatnio w Nowym Targu, a kiedyś ul. Samorody 21; i † Maria Gębala, zam. Oś Połoniny 3/17.  Polećmy je Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…