Ogłoszenia - Odpust ku czci św. Wojciecha - 23 kwietnia 2017 r.

Ogłoszenia -  Odpust ku czci św. Wojciecha - 23 kwietnia 2017 r.

1.    Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 - odpustowa z ku czci Św. Wojciecha B. M., z procesją Eucharystyczną, 15.00 i 19.00. Nieszpory Niedzielne o 18.30.

2.    W dniu dzisiejszym, w Niedziele Miłosierdzia, za pobożne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  Jest to równocześnie dzień modlitwy i pomocy potrzebującym. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego w całej Polsce wspieramy ofiary wojny w Syrii. Dzisiaj i przez cały tydzień ofiary na ten cel prosimy składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Przypominamy, że w Szczawnicy nigdy nie zbieramy ofiar do puszek przy kościele czy na parkingu, ani nikogo do tego nie upoważniamy.

3.    Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej Parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który obchodzony jest jako 73 Tydzień Miłosierdzia. W środę - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą o godz. 19.00. W czwartek wieczorem, jak w każdym miesiącu, wieczorem Msza Święta wotywna ku czci św. Wojciecha a po niej katecheza biblijna dla dorosłych. W piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45, natomiast o 19.00 odbędzie się Dekanalne spotkanie młodzieży, na które zapraszamy młodzież z naszej parafii i całego dekanatu. Z tej racji –uwaga- parafialna wieczorna Msza Święta będzie o godzinę wcześniej, czyli o godzinie 18.00. Jak w każdym miesiącu będzie to Msza Święta połączona z Nowenną do św. Ojca Pio.

4.    W liturgii tygodnia będziemy obchodzili w poniedziałek Uroczystość Świętego Wojciecha zaś we wtorek święto św. Marka Ewangelisty. W tym dniu w połączeniu z Mszą Świętą wieczorną odbędzie się tradycyjna procesja błagalna dookoła kościoła. Będziemy się modlić o urodzaje. W sobotę wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny - jest to zarazem dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny Światowej.

5.    Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna i dzień modlitw za Kierowców. W tym dniu przed Mszą Świętą wieczorną rozpoczęcie nabożeństw majowych zaś po Mszy Świętej poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji w ramach akcji MIVA Polska stanowią pomoc misjonarzom w zakupie samochodów.

6.    W niedzielę o godz. 18.00 nabożeństwo majowe rozpocznie się także w kaplicy w Parku Dolnym. Tak będzie codziennie aż do końca maja. Osoby, które z różnych racji nie mogą podejść do kościoła czy kaplicy, zachęcamy do gromadzenia się w gronie rodziny i sąsiadów przy przydrożnych, czy przydomowych, kapliczkach i kultywowania zwyczaju wspólnego odśpiewania litanii.

7.    Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Scholę dziecięcą w środę na godz. 17.00; ministrantów w czwartek na godz. 17.00 do kościoła; dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z Rodzicami w czwartek na godzinę 18.00; młodzież klas I i II Gimnazjum (bez Rodziców) w piątek na godzinę 19.00.

8.    Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje VI Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej – szczegóły na plakatach. Zapraszamy do Sali Św. Kingi w domu parafialnym.

9.    Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci,  są dostępne na stoliku z prasą.

10.                      LO w Krościenku serdecznie zaprasza uczniów klas III gimnazjum oraz ich rodziców na dzień otwarty w poniedziałek, 24 kwietnia, od godziny 10.00.

11.                      W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: †Józef Ciesielka, zam. Oś. XX – lecia 2/28 oraz  †Wanda Malinowska, zam. ul. Szalaya 77. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…