Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkiego Postu - 26 marca 2017 r.

Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkiego Postu - 26 marca  2017 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Tradycyjnie: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem oraz nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godz. 14.45. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą się w piątek o godz. 15.30 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, które poprowadzi Związek Podhalan, a następnie Msza Święta, oraz o 19.00 dla młodzieży.
  3. We wtorek wieczorem Ks. bp. Leszek Leszkiewicz udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej. W związku z tym Msza Święta wieczorna we wtorek rozpocznie się o godzinę później, czyli o godzinie 18.00. W ramach bezpośredniego przygotowania do tego sakramentu odbędzie się spotkanie z bierzmowanymi z świadkami – zapraszamy na nie w poniedziałek na Mszę Świętą o godz. 17.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca kwietnia. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w sobotę o godzinie 7.00. W tym dniu wieczorem rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. mgr Paweł Pająk, proboszcz z Olszanki. Wszystkich, a zwłaszcza Róże Różańcowe zapraszamy na rozpoczęcie rekolekcji uroczystym nabożeństwem pierwszo-sobotnim połączonym z modlitwa różańcową oraz zawierzeniem Rekolekcji Matce Bożej – w sobotę na godzinę 18.00. Tradycyjnie od 1 kwietnia Msze Święte wieczorne w dni powszednie będą w porządku letnim czyli o godzinie 19.00, a w niedziele pozostają do Niedzieli Palmowej o godz. 17.00. Szczegółowy program rekolekcji można znaleźć w gablocie z ogłoszeniami. Spowiedź parafialna odbędzie się w sobotę przed Niedzielą Palmową, czyli 8 kwietnia.
  5. W czwartek wieczorem Msza Święta wotywna ku czci św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, patrona Parafii, naszej Ojczyzny i Akcji Katolickiej. Jak w każdym miesiącu, będziemy modlić się za przyczyną Świętego Patrona, zaś po Mszy Świętej będzie katecheza biblijna dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy!
  6. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę w środę na godz. 16.00; grupę oazową starszą w środę po Mszy Świętej wieczornej; lektorów  i ministrantów w czwartek po Mszy Świętej wieczornej; grupę oazową młodszą w piątek po Mszy Świętej wieczornej; grupę młodzieżową Adonai w piątek na godz. 18.45; Grupę Pomocników Maryi w sobotę na 9.30.
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.
  8. Okres Wielkiego Postu otwiera szerzej nasze serca na potrzeby bliźnich. Jałmużnę wielkopostną  można składać do puszek w kościele. W rodzinach zbierać ją będą także dzieci i młodzież szkolna do specjalnych skarbonek miłosierdzia, przygotowanych przez Diecezjalną Caritas. Natomiast nasz Parafialny Oddział Caritas rozprowadza dzisiaj  paschalne baranki oraz Paschaliki a także wspólnie ze szkolnym kołem Caritas z gimnazjum prowadzi w sklepach na terenie Szczawnicy zbiórkę żywności.
  9. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy przypomina, że przyjmowanie wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego, odbywać się będzie jeszcze przez najbliższy tydzień, czyli do końca marca, w godz. od 8.00 do 15.00 w sekretariacie szkoły. Wszystkie dokumenty rekrutacyjne są do pobrania na stronie szkoły w zakładce dokumenty – rekrutacja (www.sp1.szczawnica.pl).
  10. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Wojciech Węglarz z ul. Sopotnickiej 15a oraz śp. Jan Wiercioch z ul. Kunie 1b. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu