Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu - 19 marca 2017 r.

1.    Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Po nich – zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszamy!

2.    Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Tradycyjnie: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem oraz nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godz. 14.45. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą się w piątek o godz. 15.30 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, która poprowadzi Parafialny Oddział Caritas, a następnie Msza Święta, oraz o 19.00 dla młodzieży.

3.    W tym tygodniu, z racji układu kalendarza, jutro będziemy obchodzili przeniesioną Uroczystość Świętego Józefa, zaś w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Nie są to święta obowiązkowe, ale zachęcamy do udziału we Mszach Świętych. Obchodzony w Zwiastowanie Dzień Świętości Życia związany jest z Duchową Adopcją, która polega na objęciu dziewięciomiesięczną modlitwą dziecka zagrożonego zagładą w łonie matki.  Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji. Stosowne deklaracje, które można znaleźć na stoliku z prasą, będzie można po wypełnieniu składać na Mszach Świętych w sobotę. W tym dniu po wieczornej Mszy Świętej, czyli o godz. 18.00, dzieci poprowadzą specjalną Adorację Najświętszego Sakramentu. Ponadto w tym tygodniu w piątek przypada dzień Misjonarzy Męczenników zaś w niedzielę Dzień Modlitw za Więźniów.

4.    Od jutra rozpoczynają się parafialne rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Poprowadzi je ks. mgr Mateusz Duda, wikariusz z Bochni. Związane z tym zmiany w układzie zajęć szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły zawodowej zostały uzgodnione z Dyrekcją każdej ze szkół. Dziękujemy Dyrekcjom, Nauczycielom oraz Rodzicom zaangażowanym w pomoc w ich przeprowadzeniu.  Bóg zapłać!

5.    Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę w środę na godz. 16.00; dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z Rodzicami w środę na godz. 17.00; grupę oazową starszą w środę po Mszy Świętej wieczornej; grupę oazową młodszą w piątek po Mszy Świętej wieczornej; grupę młodzieżową Adonai w piątek na godz. 18.45; Grupę Pomocników Maryi w sobotę na 9.30.

6.    Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.

7.    Zachęcamy do dokonywania odpisu 1 procenta podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej, albo inne fundacje kościelne. Akcja Katolicka chętnie pomoże w wypełnianiu deklaracji podatkowych PIT 11 i PIT 40A. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do Kancelarii w godzinach jej otwarcia.

8.    Oparty na biografii bł. Karoliny film fabularny pt. „Zerwany kłos” będzie możliwy do obejrzenia w kinoteatrze Pieniny we wtorek o godz. 18.00. Zachęcamy do jego obejrzenia!

9.    Okres Wielkiego Postu otwiera szerzej nasze serca na potrzeby bliźnich. Jałmużnę wielkopostną  można składać do puszek w kościele. W rodzinach zbierać ją będą także dzieci i młodzież szkolna do specjalnych skarbonek miłosierdzia, przygotowanych przez Diecezjalną Caritas. Natomiast nasz Parafialny Oddział Caritas rozprowadza dzisiaj  paschalne baranki oraz Paschaliki.

10.                      W ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczawnicy będzie rozdawał najuboższym mieszkańcom paczki żywnościowe w dniu 29 marca. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

11.                      W trosce o bezpieczeństwo i ochronę przyrody przypominamy o tym, że szkodliwa ekologicznie praktyka wypalania traw jest praktyką naganną i karalną. Działania tego typu, podobnie jak palenie śmieci w domowych piecach, stanowiąc poważne zagrożenie zdrowia i życia, jest ciężkim grzechem przeciwko piątemu przykazaniu.

12.                      Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku zaprasza uczniów klas III gimnazjum na dzień otwarty 21 marca na godzinę 10.00.