Ogłoszenia - II Niedziela Wielkiego Postu - 12 marca 2017 r.

1.      Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne i te składane dzisiaj na cele inwestycyjne w Parafii Bóg zapłać!

2.      Z racji obchodzonego dzisiaj dnia solidarności z Misjonarzami zachęcamy do podjęcia modlitwy, postu i jałmużny. Jałmużnę na Dzieło Pomocy Misjonarzom prosimy składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Można uczynić to dzisiaj i przez cały tydzień. Zachęcamy do włączenia się w tę ogólnopolską akcję!

3.      Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Tradycyjnie: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem oraz nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godz. 14.45. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą się w piątek o godz. 15.30 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, a następnie Msza Święta, oraz o 19.00 dla młodzieży.

4.      Jutro przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

5.      W piątek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się comiesięczne Nabożeństwo do św. Pio z Pietrelciny. Podziękowania i prośby indywidualne zanoszone do Boga za przyczyną św. Ojca Pio można zostawiać tej samej skrzynce, której zwykle używamy przed każdą środą.

6.      Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę w środę na godz. 16.00; Akcję Katolicką na walne zebranie w środę po wieczornej Mszy Świętej; grupę oazową starszą w środę po Mszy Świętej wieczornej; ministrantów w czwartek po wieczornej Mszy św., grupę oazową młodszą w piątek po Mszy Świętej wieczornej; Grupę Pomocników Maryi w sobotę na 9.30.

7.      Rozpoczęła się katecheza przygotowującej do zawarcia małżeństwa, czyli tzw. kurs przedmałżeński. Zajęcia odbywają się w soboty od godziny 18.00 w Domu Parafialnym. Można się jeszcze zapisać, przychodząc na te zajęcia.

8.      Okres Wielkiego Postu otwiera szerzej nasze serca na potrzeby bliźnich. Parafialny Oddział Caritas od przyszłej niedzieli  tradycyjnie będzie rozprowadzał baranki oraz Paschaliki.

9.      Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.

10. Zachęcamy do dokonywania odpisu 1 procenta podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej, albo inne fundacje kościelne. Akcja Katolicka chętnie pomoże w wypełnianiu deklaracji podatkowych PIT 11 i PIT 40A. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do Kancelarii w godzinach jej otwarcia.

11. Stowarzyszenie Sursum Corda oferuje bezpłatną pomoc prawną, pełniąc dyżury w budynku Remizy. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

12. Objazdowy Serwis legalizacji gaśnic będzie dokonywał przeglądów w poniedziałek, 13 marca, od 8.00 d0 16.00 koło cmentarza.

13. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: †Jerzy Stefan Boryński, zam. oś. Połoniny 2/18; †Józef Zachwieja, zam. ul Maćka zza Ławy 18 oraz †Hanna Frydrychowicz, zam. ul. Główna 286. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…