Ogłoszenia - I Niedziela Wielkiego Postu - 5 marca 2017 r.

Ogłoszenia - I Niedziela Wielkiego Postu - 5 marca  2017 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i 17.00. O godz. 16.00 rozpoczniemy pierwsze w tym roku Gorzkie Żale. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. mgr Krzysztof Kutek – wikariusz z Krościenka. Serdecznie zapraszamy!
  2. Od dzisiaj rozpoczyna praktykę duszpasterską w Szczawnicy dk. Łukasz Serafin, alumn WSD w Tarnowie pochodzący z Tęgoborza. Witamy Go serdecznie pośród nas  i życzymy owocnego pobytu w naszej wspólnocie parafialnej. Szczęść Boże!
  3. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Tradycyjnie: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem oraz nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godz. 14.45. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą się w piątek o godz. 15.30 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, a następnie Msza Święta, oraz o 19.00 dla młodzieży.
  4. W piątek po Mszy Świętej wieczornej comiesięczne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Mszę Świętą wotywną o Bożym Miłosierdziu ofiarujemy za zmarłych. Podziękowania i prośby indywidualne zanoszone za przyczyną św. Jana Pawła II i św. Faustyny można zostawiać w skrzynce nowennowej, której zwykle używamy przed każdą środą.
  5. W przyszłą niedziele będziemy obchodzić dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W tym dniu, po Mszy Świętej o godz. 12.00, Chór „Fermata” z Zielonek koło Krakowa pod dyrekcją Pani Anny Roj zaprezentuje Koncert Pieśni Wielkopostnych.
  6. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: uczniów klasy I gimnazjum wraz z rodzicami we wtorek na godz. 17;  scholę w środę na godz. 16.00; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oraz grupę oazową starszą w środę po Mszy Świętej wieczornej; grupę oazową młodszą w piątek po Mszy Świętej wieczornej; grupę młodzieżową Adonai w piątek na 18.45.
  7. Narzeczonych i młodzież dorosłą zapraszamy do udziału w katechezie przygotowującej do zawarcia małżeństwa, czyli tzw. kursie przedmałżeńskim. Zajęcia odbywać się będą w soboty od godziny 18.00 w Domu Parafialnym. Rozpoczęcie w najbliższa sobotę. Zapisy w pierwszym dniu kursu.
  8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.
  9. Zachęcamy do dokonywania odpisu 1 procenta podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej, albo inne fundacje kościelne. Akcja Katolicka chętnie pomoże w wypełnianiu deklaracji podatkowych PIT 11 i PIT 40A. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do Kancelarii w godzinach jej otwarcia.
  10. Związek Podhalan Oddział Szczawnica organizuje wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na Drogę Krzyżową w dniu 19 marca. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  11. W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: † Stanisława Szota, zam. ul. Połoniny 3b. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu…