Ogłoszenia - V Niedziela zwykła - 5 lutego 2017 r.

Ogłoszenia - V Niedziela zwykła - 5 lutego  2017 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia.
    Tradycyjnie: w środę wieczorem - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy oraz nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godz. 14.45.
  3. W tym tygodniu w poniedziałek będziemy obchodzić wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz. - w tym dniu przypada 1. rocznica święceń biskupich ks. bpa Leszka Leszkiewicza; w piątek wspomnienie św. Scholastyki; w sobotę wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego.
  4. W piątek po Mszy Świętej wieczornej comiesięczna nieustająca nowenna do Bożego Miłosierdzia. Mszę Świętą wotywną o Bożym Miłosierdziu ofiarujemy za zmarłych. Podziękowania i prośby indywidualne zanoszone za przyczyną św. Jana Pawła II i św. Faustyny można zostawiać tej samej skrzynce nowennowej, której zwykle używamy przed każdą środą.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 40-godzinne Nabożeństwo, które polega na uroczystym wystawieniu Najświętszego Sakramentu oraz adoracji przez trzy niedziele poprzedzające Wielki Post. Porządek adoracji będzie następujący: Mężczyźni - po Mszy Świętej o godz. 9.00; Dzieci szkolne i przedszkolne – po Mszy Świętej o godz. 12.00; Siostry Zakonne - od godz. 13.15; Młodzież z klas I, II i III gimnazjum przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, młodzież ze szkół średnich oraz młodzież pracująca - od godz. 14.00; Adoracja w ciszy dla wszystkich chętnych - od godz. 15.00; kobiety - od godz. 15.30. Adorację zakończymy Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30. Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, wiernemu który nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji.
  6. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę po wieczornej Mszy Świętej.
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Tam również można znaleźć informacje na temat działalności diecezjalnej Caritas. Zachęcamy do samodzielnego wypełnienia deklaracji podatkowych oraz dokonywania odpisu 1 procenta podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej albo inne kościelne fundacje i organizacje pożytku publicznego.
  8. Członkowie Akcji Katolickiej zainteresowani udziałem w czerwcowej  pielgrzymce do Santiago de Compostela proszeni są o kontakt z prezesem p. Aleksandrem Majerczakiem. Zapisy do środy.
  9. Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury zapraszają na recital w wykonaniu Ekateriny Starodubrovskiej oraz Aleksandry Hurkały, który odbędzie się w naszym kościele dzisiaj o godzinie 18.30.
  10. Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica informuje, iż w dniach od 24 stycznia do 24 marca br. w siedzibie Urzędu, pokój nr 207, zostaną wyłożone do publicznego wglądu projekty uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów stanowiących własność osób fizycznych z terenu Miasta i Gminy Szczawnica. Upoważniony przedstawiciel wykonawcy będzie udzielał szczegółowych informacji w powyższej sprawie - 6 lutego 2017 roku od 9.00 do 15.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy.
  11. NZOZ „Eskulap” przy ul. Jana Wiktora 17 zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku w środę, 8 lutego od 14.00 do 15.00. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  12. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: † Lesław Dziedzina, zam. ul. Szlachtowska 7 oraz † Wacław Salamon, zam. ul. Skotnicka 11. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…