Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego - 8 stycznia 2017 r.

1.     Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory Świąteczne o godz. 16.30. Serdecznie dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne w parafii – Bóg zapłać!

2.     Pragniemy także podziękować organizatorom V Szczawnickiego Orszaku Trzech Króli, a w szczególności Akcji Katolickiej, Urzędowi Miasta i Gminy, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury wraz z działającym przy nim Amatorskim Teatrem oraz Związkowi Podhalan a także scholi dziecięcej wraz z kapelą „Jaworcanie”. Wszystkim Szanownym Parafianom i Gościom, dorosłym i młodzieży, a zwłaszcza dzieciom, dziękujemy za to, że pomimo trudnych warunków atmosferycznych wzięli w nim udział. Bóg zapłać!

3.     Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Tradycyjnie: w środę wieczorem - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątek nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką o godz. 14.45.

4.     W piątek po Mszy Świętej wieczornej comiesięczna nieustająca nowenna do Bożego Miłosierdzia. Mszę Świętą wotywną o Bożym Miłosierdziu ofiarujemy za zmarłych. Podziękowania i prośby indywidualne zanoszone za przyczyną św. Jana Pawła II i św. Faustyny można zostawiać tej samej skrzynce nowennowej, której zwykle używamy przed każdą środą.

5.     Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Młodzież klas I Gimnazjum przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców we wtorek na wieczorną Mszę Świętą; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w środę po Mszy Świętej wieczornej; Młodzież klas II Gimnazjum przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców w piątek na wieczorną Mszę Świętą; Grupę Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30.

6.    Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Kalendarze Rolnicze na można nabywać w zakrystii.

7.     Zarząd Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan zaprasza wszystkich członków na spotkanie opłatkowe w dniu 15 stycznia, w niedzielę, które rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 12.00 w naszym kościele.

8.     Zarząd ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawnicy składa wszystkim mieszkańcom miasta serdeczne podziękowania za życzliwe przyjęcie w swoich domach strażaków z kalendarzami na rok 2017 i okazane wsparcie finansowe.

9. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności † Stanisław Ciesielka, zam. Staszowa 9. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu…