Ogłoszenia - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - 1 stycznia 2017 r.

1.    Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory Świąteczne o godz. 16.30.

2.    Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Tradycyjnie: w środę wieczorem - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątek nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką o godz. 14.45.

3.    W tym tygodniu przypada, I Piątek i I Sobota miesiąca stycznia. Jesteśmy po spowiedzi świętej. Trwający w łasce uświęcającej przystąpią do Komunii Świętej. Dla wszystkich pozostałych będzie możliwość skorzystania ze Spowiedzi Świętej w czwartek, 5 stycznia, od godz. 16.00. W piątek, ze względu na przypadającą Uroczystość nie można celebrować Mszy Świętej wotywnej o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, ale wypada przystąpić do Komunii Świętej wynagradzającej. Uwaga - odwiedziny chorych w domach, z tej samej racji, zamiast w piątek odbędą się w sobotę, 7 stycznia, od godz. 11 00. Kapłan uda się wyłącznie do tych chorych, którzy zgłosili przed świętami chęć przyjęcia Eucharystii w tym dniu. Gdyby ktoś jeszcze się zdecydował, prosimy o informację. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w sobotę o godzinie 7. 00.

4.    W poniedziałek obchodzić będziemy wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, w piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tym dniu Msze Święte będą według porządku niedzielnego, czyli o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Poświęcenie złota, kadzidła i kredy na każdej Mszy Świętej. Młodzież z grupy Apostolskiej będzie rozprowadzać kadzidło i kredę do poświecenia. Ofiary złożone w tym dniu na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

5.    W Uroczystość „Trzech Króli” przed południem ulicami miasta przejdzie V Szczawnicki Orszak Trzech Króli. Jego organizatorami są Akcja Katolicka, Urząd Miasta i Gminy, Miejski Ośrodek Kultury wraz z działającym przy nim Amatorskim Teatrem oraz Związek Podhalan. Wszystkich chętnych -  Szanownych Parafian i Miłych Gości, dorosłych i młodzież, a zwłaszcza dzieci - zapraszamy do zgromadzenia się w Parku Dolnym, koło altanki około godz. 10.45. Prosimy o ubranie się „po królewsku” z królewskimi atrybutami albo o włożenie strojów regionalnych lub kolędniczych. Niech nie zabraknie kolędników misyjnych. Dla osób nie mających strojów będą do dyspozycji przygotowane przez Akcję Katolicką papierowe korony. O godzinie 11.00, po modlitwie, śpiewając kolędy Orszak przejdzie do kościoła, aby uczestniczyć we Mszy Świętej o godzinie 12.00.

6.    Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie formacyjne w czwartek po wieczornej Mszy Świętej na plebanię; Młodzież Klas III Gimnazjum przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców w czwartek na wieczorną Mszę Świętą; Młodzież Klas II Gimnazjum przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców w piątek ALE DOPIERO 13 stycznia na wieczorną Mszę Świętą [przepraszamy za zmianę].

7.    Katecheza chrzcielna dla rodziców chrzestnych oraz rodziców planujących chrzest swoich dzieci w styczniu odbędzie się w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy Świętej.

8.    Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Kalendarze Rolnicze na można nabywać w zakrystii.

9.    Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica zaprasza na organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy, koncert kolęd w wykonaniu Hanny Banaszak z Zespołem. Odbędzie się on w naszym parafialnym kościele w sobotę, 7 stycznia o godz. 20.00.