Ogłoszenia - IX Niedziela zwykła - 29 maja 2016 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i około godz. 19.00. O godz. 18.30 Nieszpory i Nabożeństwo majowe wraz z Procesją Eucharystyczną a następnie Msza Święta.
  2. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała: Młodzieży, Akcji Katolickiej, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich a także Różom Różańcowym za przygotowanie ołtarzy; Pocztom Sztandarowym i Szczawnickiej Orkiestrze za nadanie procesji podniosłego charakteru; osobom które niosły feretrony, świece i baldachim, dzieciom pierwszokomunijnym, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty oraz ich Rodzicom a także wszystkim, którzy włożyli regionalne stroje za wytworzony nastój wspólnotowego świętowania; Straży Miejskiej i Pożarnej za troskę o porządek i bezpieczeństwo. Wszystkim - Bóg zapłać!
  3. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Codziennie do wtorku włącznie Nabożeństwa Majowe: o godz. 18.30 w kościele i o 18.00 w kaplicy w Parku Dolnym. Nabożeństwa majowe w kościele w tych dniach są połączone procesją Eucharystyczną dawnej oktawy Bożego Ciała. Gorąco zachęcamy wszystkich Parafian a zwłaszcza Rodziców dzieci pierwszokomunijnych i przedszkolnych aby poprzez udział w procesjach eucharystycznych i przyprowadzanie na nie swoich pociech dawali świadectwo wiary oraz wypełniali życzenie Jezusa wyrażone w słowach: „pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie”.
  4. We wtorek obchodzimy święto Nawiedzenia Najświętszej Panny. W tym dniu ostatnie nabożeństwo majowe połączone z procesją Eucharystyczną o godz. 18.30. Związek Podhalan zaprasza na majówkę na przystani flisackiej w Pieninach. Rozpoczęcie o 17.00.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą o godz. 19.00. Spowiedź, szczególnie dla dzieci, przed pierwszym piątkiem czerwca od godziny 18.00. W tym dniu pierwsze nabożeństwo czerwcowe oraz procesja Eucharystyczną po Mszy Świętej.
  6. W czwartek zakończenie dawnej Oktawy Bożego Ciała. Spowiedź, szczególnie dla gimnazjalistów, od godziny 17.00. Ze względu na błogosławieństwo kwiatów, ziół oraz dzieci Msza Święta rozpocznie się o godzinie 18.00. Po jej zakończeniu procesja z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i wspomniane błogosławieństwo a następnie, w Domu Parafialnym, spotkanie dzieci, które po szkolnych rekolekcjach chcą się zapisać do grupy Pomocników Maryi oraz ich Rodziców.
  7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. W tym dniu Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką - początek o godz. 14.45. Jest to równocześnie I. piątek miesiąca. Msze Święte ze składką na misje o godz. 7.00, 17.00 i 19.00. Spowiedź od godz. 16.00 i od godz. 18.00. Po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo czerwcowe, zgodnie z miejscową tradycją, będzie połączone z Procesją Eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy!
  8. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 11.00.
  9. W sobotę obchodzić będziemy w liturgii wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 7.00.
  10. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: młodzież klas II Gimnazjum wraz Rodzicami w piątek na wieczorną Mszę Świętą; grupę młodzieżową „Adonai” w piątek po Mszy Świętej wieczornej.
  11. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.
  12. W ubiegły czwartek spłonął częściowo dom Państwa Ciesielków przy ulicy Maćka zza Ławy. Ofiary na pomoc pogorzelcom można składać dzisiaj i przez cały tydzień do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele.
  13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej
    † Rozalia Łazarczyk zamieszkała przy ul. Zawodzie 6d. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.