Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 (transmitowana), 12.00, i  17.00. Gorzkie Żale, z kazaniem pasyjnym, o godz. 16.00. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych właściwych dla strefy czerwonej.
  2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii. Z serca dziękujemy również za przekazywane indywidualnie, oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny w piątek wieczorem; nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych, które poprowadzi Związek Podhalan – o godz. 17.00, oraz dla młodzieży o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału.
  4. W liturgii tygodnia obchodzimy Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – w piątek. Z racji roku św. Józefa i możliwościami zyskania odpustu zupełnego w tym dniu, Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.15, 7.00, 9.00, 15.30 i 17.00. Na wieczornych Mszach Świętych do czwartku włącznie odprawiamy Nowennę do św. Józefa.
  5. Wobec trudności w zorganizowaniu tradycyjnej spowiedzi parafialnej przed świętami, zachęcamy do indywidualnej i rodzinnej troski o czystość duszy. Jesteśmy do dyspozycji w dni powszednie.
  6. Rodziców uczniów klas 8 zapraszamy w środę po Mszy św. wieczornej, natomiast dzieci klas III przygotowujące się do przyjęcia Komunii Świętej wraz z Rodzicami zapraszamy w czwartek na godz. 17.00.
  7. Jałmużna to jeden z czynów pokutnych. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania baranków wielkanocnych i paschalików, które znajdziemy dzisiaj i przez cały tydzień w kościele, są przeznaczone na Caritas i traktowane jako jałmużna wielkopostna.
  8. MOK w Szczawnicy oraz Związek Podhalan o. w Szczawnicy organizują konkurs palm w Niedzielę Palmową po Mszy Świętej o 10.30. Szczegóły na stronie MOK w Szczawnicy.
  9. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  10. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zbigniew Szczepaniak – polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.