Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu 7.03.2021r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 (transmitowana), 12.00, i  17.00. Gorzkie Żale, z kazaniem pasyjnym, o godz. 16.00. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych właściwych dla strefy czerwonej.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek wieczorem; nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych, które poprowadzi Akcja Katolicka – o godz. 17.00, oraz dla młodzieży o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału.
  3. Szczególny kontekst rozpoczętego Wielkiego Postu owocuje trudnościami w zorganizowaniu tradycyjnej spowiedzi parafialnej przed świętami. W tym czasie nawrócenia i pokuty nie czekajmy ze spowiedzią na ostatnie dni. Zachęcamy do indywidualnej i rodzinnej troski o czystość duszy. W powszednie dni nie ma obłożenia przy konfesjonałach.
  4. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1% podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Ulotki z numerem KRS znajdziemy na stoliku z prasą.
  5. Jałmużna to jeden z czynów pokutnych. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania baranków wielkanocnych i paschalików, które znajdziemy dzisiaj i przez cały tydzień w kościele, są przeznaczone na Caritas i traktowane jako jałmużna wielkopostna.
  6. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  7. Nadleśnictwo Krościenko przypomina o zakazie palenia traw i innych resztek roślinności. Ta szkodliwa dla ekosystemu praktyka jest karalna. Obok nakładania mandatów karnych, sankcją za tego typu działania może być odebranie dotacji rolnych.
  8. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Zachwieja – polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.