Ogłoszenia - IV Niedziela Zwykła 31.01.2021r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 (transmitowana), 12.00, i 0 17.00. Nieszpory Niedzielne o godz. 16.30. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych właściwych dla strefy czerwonej.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy — w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej - we wtorek. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego - Msze Święte o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 15.30 i 17.00 i na każdej z nich będzie poświęcenie gromnic - składka jest przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji; wspomnienie św. Agaty – w piątek; wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz. – w sobotę.

4. W przyszłą niedzielę kontynuujemy 40-godzinne Nabożeństwo, które polega na uroczystym wystawieniu Najświętszego Sakramentu oraz adoracji przez trzy niedziele poprzedzające Wielki Post. Porządek adoracji będzie taki, jak dzisiaj: Mężczyźni - po Mszy Świętej o godz. 9.00; Dzieci szkolne i przedszkolne – po Mszy Świętej o godz. 12.00; Siostry Zakonne - od godz. 13.15; Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, młodzież ze szkół średnich oraz młodzież pracująca - od godz. 14.00; Adoracja w ciszy dla wszystkich chętnych - od godz. 14.30; kobiety - od godz. 15.30. Adorację zakończymy Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30. Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, wiernemu który nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji.

5. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I sobota miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje - w piątek o godz. 7.00, 15.30, 17.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty: w środę od godz. 16.00; w czwartek od godziny 16.00 – w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele; w piątek od godz. 15.00 i od godz. 16.30. Nabożeństwo wynagradzające w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00. Odwiedziny chorych w Szczawnicy Wyżnej w piątek od godz. 10.00, zaś w Niżnej w sobotę od godz. 10.00.

6. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze są rozprowadzane w zakrystii.

7. Msze Święte gregoriańskie za śp. Stanisławę Ciesielkę rozpoczną się poza parafia od poniedziałku.

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Henryk Łazarczyk oraz śp. Irena Słowik. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.